Ovacık 25.12.2018 20:01:13 3647 defa okundu

Hikayeni kendin yaz

Prof. Açık ‘Hayal et ve dene’ Kaldı ‘Geleceğiniz ya ellerinizde ya da ayaklarınızın altında’

Bu videoları mutlaka izlemelisiniz

 

İşkur İl Müdürlüğü ile FKA Tunceli ofisi ortaklaşa bir etkinlik düzenledi. Gençlere kariyer planlarken veya içindeki girişimcilik ruhunu hayata geçirirken karşılaşabilecekleri zorlukların slaytlarla aktarıldığı ‘Tunceli kariyer ve girişimcilik günü’ programında, Elazığlı akademisyen ve işkadını Prof. Dr. Yasemin Açık ve Eğitmen Danışman İlker Kaldı deneyimleri ile bazı başarı öykülerini paylaştı. Dinleyicilerin çoğunluğunu üniversite öğrencilerinin oluşturduğu topluluğa hitaben konuşan Açık, hayallerinin peşinden gitmeyi telkin ederken, eğitmen-danışman Kaldı ise, geleceği şekillendirirken tercihler ve çevrenin bunda etkisini irdeledi. Bazı başarı öyküleri ise örneklendirme kısmında ekrana yansıtıldı.

 

Tunceli’de Kariyer ve Girişimcilik Programı

Tunceli’de İşkur İl Müdürlüğü ile Fırat Kalkınma Ajansı ortaklaşa bir etkinlik organize etti. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda saat 09.30’da başlayan ‘Girişimcilik ve Kariyer Günü’ adı altında düzenlenen programa; Vali Yardımcısı Akın Zor, bazı kurum yetkilileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.  

Etkinliğe Elazığ İşkadınları Derneği (ELİKAD)  Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık ve Eğitmen-Danışman İlker Kaldı konuşmacı olarak katıldı.

 

Prof. Açık ‘Hayal et ve dene’

İşkur Müdürü Özdemir Aktaş’ın açılışta yaptığı konuşma, gençlere yönelik uygulanan program ve projelere yönelik oldu. Başında olduğu kurumun çalışmalarına dair de bilgi paylaşan Aktaş’ın ardından etkinliğe konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Yasemin Açık, kendi kariyer serüvenini anlatarak gençlere hayatta başarılı olmanın yolları hakkında çeşitli stratejiler paylaştı.

 

Kaldı ‘Geleceğiniz ya ellerinizde ya da ayaklarınızın altında’

Girişimcilik ve akabinde başarıya giden yolda nelerle karşılaşılabileceğine dair de tecrübelerini aktaran akademisyen Açık’ın ardından Eğitmen-Danışman İlker Kaldı salondakilere hitap etti. Bazı sektörlerde başarı elde etmiş insan öyküleriyle harmanladığı konuşmasında, Kaldı gençlere ebeveynlerin bazı tavırları ile çevrenin etkilerine karşı uyarılarda bulundu. Başarının zaman zaman alışılmışın dışına çıkmayı gerektirdiği vurgusu yapan İlker Kaldı, ‘Her insanın içinde başarı ruhu var. Ancak önemli olan, bu ruhu ortaya çıkarmak’ dedi.

Programın sonunda, Vali Yardımcısı Akın Zor ve İşkur Müdürü Özdemir Aktaş birlikte katılımcılara plaket ve çiçek verdi. Finalde, hatıra fotoğrafı da çekildi.

BU PROGRAMIN VİDEOSUNU VE BAŞARI İÇİN NELERİN TAVSİYE EDİLDİĞİNİ BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5364
 Dün : 16130
 Toplam : 30707302
 Ip No : 35.175.200.4