Manşet 25.6.2020 15:56:00 1080 defa okundu

Hem kanser hem korona

4 yıldan fazla bir süredir tutuklu bulunan Hozat HDP’nin eski başkanlarından ailesi, İHD’de basın toplantısı düzenledi. Yıldırım’ın kolon kanseri tedavisinin yanı sıra Covid-19 testinin de pozitif çıktığı belirtildi.

CEZAEVİNDEN BİR TABUT DAHA ÇIKMASIN


Tunceli EMEK - Elazığ Cezaevi'nde 4 yıldan fazla bir süredir tutuklu bulunan HDP Hozat  eski ilçe başkanlarından Deniz Yıldırım'ın ailesi, İnsan Hakları Derneği'nde (İHD) basın toplantısı düzenledi. Yıldırım'ın kolon kanseri tedavisinin yanı sıra Covid-9 testinin de pozitif çıktığını belirten aile, Yıldırım'ın serbest bırakılmasını talep etti. Eşinin 5 yıla yakın bir süredir cezası onanmadan cezaevinde tutulduğunu söyleyen Birsen Yıldırım, “Eşim bundan 4 ay önce kolon kanserine yakalandı ve ağır bir tedavi sürecine girdi. Bu süreçte bir de koronavirüse yakalandı. Eşim şu anda hastanede ölümle burun buruna. Adalet Bakanlığı ve tüm kamuoyuna sesleniyoruz. Eşim şahsında tüm hasta tutuklukların serbest bırakılmasını istiyoruz. Cezaevlerinden bir tabutun daha çıkmasını istemiyoruz” şeklinde konuştu.

 

DERHAL SERBEST BIRAKILSIN

İHD Tunceli Şube Başkanı Gürbüz Solmaz, başta Deniz Yıldırım olmak üzere tüm hasta tutukluların serbest bırakılmasını talep ederek, “Tüm dünyada etkisini sürdüren pandemi sürecinde yüzbinlerce insan yaşamını yitirdi. Türkiye'de görülmeye başlandığı günden bu güne tedbirler alındı fakat cezaevlerinde bu tedbirlerin nasıl alındığı pek bilinmiyor. Covid­-19 sürecinin başlamasıyla cezaevlerinde binlerce insan tahliye edildi. Bu tahliyeler cinayet, gasp ve uyuşturucu satan adlilere yönelikti fakat siyasiler bunun dışında kaldı. Bugün Deniz Yıldırım, kolon kanseri tedavisi görüyor. Şu anda Covid-19 şüphesiyle kaldırıldığı hastanede yapılan testin pozitif çıktığını biliyoruz. Biz Deniz Yıldırım şahsında tüm hasta tutukluların serbest bırakılmasını istiyoruz. Kendim de bir sağlıkçıyım. Kemoterapi gören bir kanser hastasının vücut direnci yoktur. Deniz Yıldırım'ın derhal serbest bırakılarak evinde tedavi olmasını istiyoruz. Cezaevlerinde bir tabutun daha çıkmasını istemiyoruz” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6045
 Dün : 23014
 Toplam : 37686198
 Ip No : 3.236.8.46