Manşet 15.9.2020 14:08:33 558 defa okundu

Hayır yerine korona dağıttı

Koronavirüs hastası ölen yakını için hayır yemeği verdi, köy karantinaya alındı.

Tunceli'nin Pertek ilçesinde koronavirüs hastası bir vatandaşın ölen yakını için hayır yemeği vermesi nedeniyle köyün karantinaya alındığı, kendisi ve muhtar hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

 

31 BİN 500 LİRA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Tunceli'nin Pertek ilçesine bağlı bir köyde koronavirüs hastası vatandaşın ölen yakını için hayır yemeği vermesi nedeniyle köy karantina altına alındı. Olayın ortaya çıkmasıyla kendisi ve muhtar hakkında soruşturma başlatıldı.

Pertek ilçesine bağlı bir köyde, koronavirüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen koronavirüs testi pozitif olan kişi, ölen yakını için hayır yemeği verdi. Olayın ortaya çıkmasının ardından yemeğe katıldıkları tespit edilen 10 kişiye, 31 bin 500 lira idari para cezası verilirken, yemeği veren kişi ve köy muhtarı hakkında soruşturma başlatıldı.

Tunceli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, köyün karantinaya alındığı belirtilerek, "Pertek'te bulunan bir köyümüzde, almış olduğumuz hıfzıssıhha kararına rağmen bir vatandaşımız hayır yemeği vermiş, kendisinin pozitif olması sebebiyle maalesef köy karantinaya alınmıştır. Hayır yemeğini düzenleyen ve yemeğe katılan 10 kişiye 1593 Sayılı Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesine istinaden 3 bin 150'şer TL idari para cezası uygulanmış (toplamda 10 kişiye 31 bin 500 TL), ayrıca hayır yemeğini düzenleyen kişi hakkında TCK'nın 195'inci maddesi gereğince adli işlem başlatılmıştır. Bahse konu köyün muhtarı hakkında ise gerekli soruşturma Pertek Kaymakamlığı'mızca başlatılmıştır" denildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1984
 Dün : 19110
 Toplam : 39335176
 Ip No : 3.237.94.109