Kadın & Sağlık 6.12.2017 16:57:09 915 defa okundu

Hayat Size Güzel Kızıllar!

Dünya nüfusuna vurunca sadece yüzde 2'lik küçük bir grubu oluşturan doğal kızılların, sandığımızdan çok daha da 'özel' oldukları ortaya çıktı. Şanslı kızılları, meğer biz sıradan insanlardan ayıran bir takım genetik özellikleri de varmış.

McGill üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, kızıl saçlı kadınlar diğer hemcinslerine göre ağrıya daha dayanıklı oluyorlarmış. Saç ve cilt rengini etkileyen 'MC1R' isimli genetik mutasyon aynı zamanda kızıl saçlı kadınların yüzde 25 daha fazla ağrıya dayanabilmelerini sağlıyor.

Ayrıca kızıl saçlı insanlar hava sıcaklığı değişimlerinden daha fazla etkileniyorlar. Louisville Üniversitesi'nde yürütülen çalışmanın sonuçlarına göre, yine MC1R geninde meydana gelen mutasyon, kış aylarında kızılların daha çok üşümesine ve titremesine neden oluyor.

Bunun yanında, kızıllara iyi bir haber var. MC1R gen mutasyonu sayesinde vücutlarında, D vitamini emilimini sağlayan eumelanin kosantrasyonu daha az olan kızıllar, bizlere göre daha az D vitaminine ihtiyaç duyuyor.

Üstelik kızılların saçı, çok daha geç ve yavaş beyazlıyor.

Rivayet türünde dolaşan bilgilere göre de, kızıl saçlılar diğer insanlara göre daha iyi koku alıyor ve kızılların solak olma ihtimali diğerlerine göre fazla.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7300
 Dün : 16833
 Toplam : 26423488
 Ip No : 54.163.22.209