Güncel 5.12.2020 20:05:07 1049 defa okundu

Hayalet şehirler

Tunceli'de haftasonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle durum nedir? Korona virüsten ölen var mı? Ve... Korona virüse yakalanan yöneticiler ile kurumlar...

Bugün Tunceli sokakları ve ana caddesi adeta insansızdı. Kısmi açık olan birkaç işletmedeki birkaç çalışan ve devriye gezen polis araçları dışında, halk deyimiyle “in-cin top oynuyordu” görüntüsü hakimdi. Sokak hayvanları ve özellikle köpeklerin yoğun olduğu Tunceli’nin ana caddesi konumundaki Cumhuriyet Caddesi, Seyit Rıza Parkı ve 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda kimse yoktu. Ara sokak ve mahallelerde yer yer çocukların görüldüğü Tunceli genelinde sokağa çıkma kısıtlamasına uyulduğu görülürken, kentteki korona virüste de başladığı döneme göre artış olduğu öğrenildi.

 

Tunceli'de sokaklar boş kaldı

Tunceli'de sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle şehir adeta insansız bir görüntüye büründü.

Korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında cuma akşamı saat 21.00'de başlayan ve 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlamasıyla Tunceli'de sokaklar hayalet şehir filmi platosuna dönüştü adeta. Sadece fırın, market ve bazı manavların açıl olduğu şehirde, bilim kurgu filmi görüntüsü hakimdi. Boş cadde ve sokaklar, parklar ve kapalı işyerlerine rağmen sokak hayvanlarının rahatlığı da dikkate değerdi.

 

TUNCELİ’DE KORONA GÜNDEMİ

Bu arada; ilimizde korona virüsün başladığı ilk günlere nazaran yayıldığı görüldü. Tunceli İl Sağlık Müdürü Doktor Çağdaş Özdemir, PTT Başmüdürü Mevlüt Ayık, Tarım ve Orman Müdürü Orhan Kaya ve eşi Fidan Kaya, Gençlik ve Spor Müdürü Abdulselam Er, FKA Tunceli Yatırım Destek Ofisi Birim Sorumlusu Murat Ortak, Tunceli Devlet Hastanesindeki Genel Cerrahi Uzmanı Doktor ve Dahiliye Uzmanları, PTT’deki bazı personel ile SGK Tunceli İl Müdürlüğü ile valilikteki bazı personelin de korona olduğu ilimizde, son günlerde ise bakım merkezi olarak faaliyet gösteren bir işyerindeki korona vakaları gündeme geldi.

 

MUNZUR BAKIM MERKEZİNDE KONAKLAYAN 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Özel Munzur Bakım Merkezindeki çalışan ve bazı yaş almış çınarlarımızın da korona virüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından, 3 yatalak hastanın vefat ettiği öğrenildi. Çalışanlar, ASARAV adlı KYK yurduna yerleştirilirken, 14 günlük sürenin ardından evlerine gönderildikleri ve pazartesi günü test yapılmasının beklendiği öğrenildi.

Merkezde kalan ve korona virüse yakalanan 20 yaşlının Anadolu Öğretmen Lisesi yurduna yerleştirildikleri öğrenildi. Burada kalan yaşlılardan 3’ünün durumlarının ağırlaşması üzerine, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybettikleri belirtildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3983
 Dün : 14351
 Toplam : 41066473
 Ip No : 3.236.156.34