Manşet 24.11.2021 16:38:09 211 defa okundu

Havlularınızı yumuşacık yapmak için aşağıdaki şeyi yapabilirsiniz!

Havluların yumuşaklığını yeniden kazanması nasıl sağlanır?

Banyodan sonra yakın zamanlarda yıkadığınız bir havluyu seçip kurulanmak istediğinizde çok can sıkıcı bir şeyle karşılaşabilirsiniz: Sert ve can yakan bir havlu. Sanki duvarları zımparalamak için kağıtmış gibi sert hatta!

Peki neden havlular bu kadar sertleşiyor ve yumuşaklık bu kadar çabuk geçiyor? Bu durum, giysileri yıkamak için kullanılan sabun ve vücudumuzun derisindeki pullarla ilgili.

Havlularınızın yumuşaklığını geri kazanmasını istiyorsanız, farklı bir şey denemek daha iyidir ve bu şey evde sahip olabileceğiniz bir şeydir!

Amonyak ve Sirke

Yüksek sıcaklıkta su kullanmanın yanı sıra, bir fincan sirkeyi ve biraz amonyakla birleştirerek kıyafetlere eklemelisiniz. Çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölmesine bu karışımı ekleyin ve ardından yalnızca normalde kullandığınız miktarda deterjanı çamaşır makinenizin karşılık gelen boşluğuna ekleyin. Amonyak sayesinde deterjanın havlulara yapışmamasını ve sirkenin de aynı işi ancak suyu oluşturan minerallerle yapmasını sağlıyoruz. Kombine edildiğinde amonyak ve sirke, havluların tekrar yumuşak kalmasını sağlar.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3184
 Dün : 23381
 Toplam : 46819686
 Ip No : 54.227.97.219