Manşet 10.3.2018 16:03:10 1761 defa okundu

Hanım Köprüsü için keşif

Tunceli Barosu, Pülümür ilçesi sınırları içinde bulunan Hanım Köprüsü'nün aslına uygun restore edilmediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Pülümür Cumhuriyet Başsavcılığı, Selçuklu döneminden kalma olduğu düşünülen köprüde inceleme yaptırdı.

 

Köprü aslına uygun restore edildi mi?

Tunceli'nin Pülümür ilçesine 3 kilometre uzaklıkta bulunan, 2,5 metre genişliğinde, 12,6 metre uzunluğunda ve 5,5 metre yüksekliğindeki tarihi Hanım Köprüsü'nde, savcı gözetiminde aralarında arkeolog ve sanat tarihi uzmanlarının da bulunduğu ekip inceleme yaptı.

Tunceli Baro Başkanı Barış Yıldırım, baro olarak suç duyurusunda bulundukları için keşif yapıldığını aktardı ve “Baro olarak avukatlık yasaları uyarınca hukuk üstünlüğünü savunma, insan haklarını savunma ve bunlara işlerlik kazandırma gibi hükümlülüğümüz bulunuyor. Aynı zamanda kültür ve tabiat varlıklarını korumak da bizim görevimiz. Yaptığımız suç duyurusu üzerine Pülümür Cumhuriyet Başsavcılığınca bölgede keşif icra edildi. Bu kapsamda uzman bilirkişiler getirtildi. Uzman bilirkişiler hazırladıkları raporları dosyaya sunacak." açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3591
 Dün : 10003
 Toplam : 25601759
 Ip No : 54.80.96.153