Eğitim 20.6.2018 07:40:00 999 defa okundu

HEM’den Yılsonu Sergisi

Tunceli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından öğrenme şenlikleri ve yıl sonu sergisi düzenlendi.

Merkezin bahçesinde düzenlenen serginin açılışını Tunceli Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Aslanoğlu yaptı. HEM bünyesinde 498 kursun açıldığı belirtilirken, bu kurslara 11500 kişinin müracaat ettiği, 6600 kursiyerin sertifika aldığı belirtildi. Serginin açılışına Tunceli Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya da katıldı.

 

Kursların bir kısmı devam ediyor

İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bahçesinde kurum bünyesinde açılan kurslarda üretilen ürünler sergilendi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Barış Can, burada yaptığı açıklamada, açılan kursları tanıttı ve “Merkezimizde 498 kurs açılmıştır. Bu kurslara 11500 kişi müracaat ederek 6600 kursiyer başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldı. Kurslarımızın bir kısmı halen devam etmektedir” dedi.

 

“Merkezimiz halkımızın hizmetinde”

 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Barış Can, bazı kurum amirleri, kursiyer ve vatandaşların katıldığı serginin açılışında konuşan Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, "Bugün burada çok güzel bir sergi hazırlanmış. El emeği, göz nuru ürünler var. Yaklaşık 6600 kursiyerimiz kurslara katıldı ve çok güzel ürünler ortaya çıkarılmış. Hanımlarımız hem burada boş vakitlerini değerlendiriyor hem de kendi yeteneklerini geliştiriyor. Bu yönüyle Halk Eğitim Merkezimiz halkımızın hizmetinde. Bizler her alanda kurs açabiliriz. Yeter ki vatandaşlarımızın bizden talebi olsun." şeklinde konuştu. Yosunkaya, kursların Tuncelili kadınların sosyal aktivitelerine katkı sunduğunu söyledi ve sergiye emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9680
 Dün : 12150
 Toplam : 25526075
 Ip No : 54.80.83.123