Sürmanşet 8.4.2020 08:09:48 952 defa okundu

HDP’den Kardeş Aile Kampanyası

HDP Tunceli Örgütü tarafından, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında “Kardeş Aile Kampanyası”na ilişkin kurul oluşturulduğu duyuruldu.

HÜKÜMET ELEŞTİRİLDİ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütünce “Dersim Kardeş Aile Dayanışma Koordinasyonu Kurulu” oluşturulduğu açıklandı. Partiden yapılan açıklamada, kurula ilişkin yazılı açıklama yapılarak herkesi kampanyaya güç vermeye çağrıldı. Korona virüsün tüm dünyayı etkisi altına aldığı ve zorlu bir süreçten geçildiği belirtilen açıklamada, salgının en çok yoksul halkı ve emekçileri vurduğu belirtildi. Korona virüs krizinin yakın zamanda çözülmeyeceği, çözülse dahi yeni krizleri doğuracağı ifade edilen açıklamada, “AKP, Türkiye halklarının gözünde yitirdiği meşruluğu bu virüsle yeniden kazanmak isterken, tekçiliği ve her türlü zor aygıtı kullanmaktan da geri durmuyor” denildi.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Dayanışmanın koordine edilmesi için yurt dışı, Türkiye ve Tunceli olmak üzere üç masa kurulduğu belirtilen açıklamada, “İhtiyaç sahiplerinin belirlenmesi için koordinasyon masası il ve ilçe örgütlerimiz, mahalle muhtarları, mahalle temsilcileri, sandık kurulu üyelerimiz ve belediye meclis üyelerimizle ortak hareket etmektedirler. Destek vermek isteyen kurum ve bireyler HDP Dersim Kardeş Aile Koordinasyonuna başvurabilirler. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm Dersimlileri, kurumlarımızı, aydınlarımızı, sanatçılarımızı ve inanç kurumlarımızı bu dayanışma kampanyasını ortaklaştırmaya ve örgütlenmeye davet ediyoruz. Özellikle yurt dışında yaşayan Dersimlileri, belki de bu yıl virüs nedeniyle ata topraklarına, Harde Dewreş’e gelemeyecek olanları, bedenen olmasa da destekleriyle Dersim’deki ihtiyaç sahipleriyle dayanışmaya çağırıyoruz" cümlelerine yer verildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1700
 Dün : 15222
 Toplam : 36667449
 Ip No : 18.207.254.88