Siyaset 9.9.2019 21:19:20 981 defa okundu

HDP il ve ilçe yöneticilerine soruşturma

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il ve ilçe yöneticileri hakkında soruşturma başlatıldı.

Başsavcılık tarafından soruşturmanın, kayıp çocuklarının bulunması için il binası önünde oturma eylemi yapan aileler nedeniyle başlatıldığı duyuruldu.

 

“Aileleri tehdit edenlere, HDP il ve ilçe yöneticilerine adli soruşturma başlatılmıştır”

Diyarbakır’da çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il başkanlığı önünde yapılan eylemler üzerinden savcılık soruşturması başlatıldı. Soruşturma açıldığı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından duyuruldu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Ulusal ve yerel basın yayın organlarında, çocuklarının PKK terör örgütünün elinden kurtarılmasıyla ilgili oturma eylemi yapan ailelerin, terör örgütü yandaşları tarafından eylemlerini bitirmeleri için tehdit edildikleri ve HDP’lilerin çocuklarını kandırarak terör örgütüne  götürdüğü şeklinde çıkan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

 

Bilindiği üzere PKK terör örgütü tarafından çocukları kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki oturma eylemleri Hacire Akar’la başlamış ve akabinde 16 ailenin daha katılımıyla büyüyerek devam etmiştir. Bu süreçte ailelere ülke kamuoyundan yoğun destek verenler olduğu gibi, örgüte müzahir kişiler ve örgüt yanlıları tarafından da çeşitli taciz ve tehditler edilmeye başlanmıştır. Bununla ilgili olarak emniyet birimlerine, bütün oturma eylemi yapan ailelerin korunması için tedbir alınması yönünde talimat yazılmış, aileleri tehdit eden kimliği belirlenmeye çalışılan kişilerle ve çocuklarının kandırılarak PKK terör örgütüne katılmasını sağladıkları iddia edilen HDP il ve ilçe yöneticileriyle ilgili adli soruşturmalar başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” (DUVAR)

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2253
 Dün : 19845
 Toplam : 43658347
 Ip No : 3.215.79.116