Siyaset 24.3.2020 09:09:40 1315 defa okundu

HDP Tunceli İl Örgütü’nden kayyum açıklaması

“Belediyelerimize yönelik saldırılara son verilmeli”

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla HDP’li dört belediyeye daha kayyum atandı. Partinin Tunceli İl Örgütü tarafından konuya dair açıklama yapıldı. “İktidar, salgını Kürt düşmanlığı yapmak için fırsat olarak görüyor. AKP-MHP iktidarı, halk sağlığı için çalışan, su gibi temel hizmetleri salgın süresince ücretsiz hale getiren belediyelerimize yönelik saldırılarına son vermelidir.” denildi.

 

“İKTİDAR VİRÜS YERİNE KÜRT HALKININ KAZANIMLARINA SALDIRDI”

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla HDP'li Batman Belediyesi ile Diyarbakır’ın Silvan, Lice ve Ergani Belediyelerine kayyum atandı. Halkların Demokratik Partisi Tunceli İl Örgütü’nden konuya dair açıklama yapıldı ve duruma tepki gösterildi. Açıklamada, sık sık hükümete yönelik eleştiri cümlelerine yer verildi ve korona virüs salgınıyla mücadele eden ülkede belediye başkanlarına yönelik bu tutumun yaratacağı sonuçlara vurgu yapıldı.

Kayyum atanmasının yanısıra, korona virüsle mücadelede yetersiz kalındığı savunulan açıklamada, kolonya tavsiyesi ise kaderci yaklaşım olarak değerlendirildi.

 

Belediyelere kayyum atanmasının, hükümetin virüsle mücadelede yetersizliğini örtme çabası olduğu savunulan açıklamada, MHP’ye yönelik eleştiri cümlelerine de yer verildi.                                                                                           

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13461
 Dün : 39200
 Toplam : 35508706
 Ip No : 3.83.188.254