Manşet 25.9.2020 20:00:00 560 defa okundu

HDP Tunceli İl Örgütü: “Bu yargı kararı değil, sarayın talimatıdır”

HDP Tunceli İl Örgütü üyeleri, Sanat Sokağında bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Hükümetin eleştirildiği basın açıklamasında, Devlet Bahçeli’nin son zamanlardaki tutumuna da dikkat çekildi ve “Bahçeli’nin serbest bırakılmasını istediği’ herkesi ertesi gün serbest bırakan, Cumhurbaşkanının tutuklanması gerektiğini belirttiği herkese ertesi gün operasyon çeken bu yargı zihniyetinin kabul edilebilir bir yanı kalmamıştır.” denildi.

 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Daha önce partimizde MYK üyeliği ve yöneticilik yapmış, aralarında Kars Belediyesi Eş başkanımız Ayhan Bilgen’in de bulunduğu onlarca arkadaşımız sabah saatlerinde gözaltına alındı. Bu bir gözaltı operasyonu değil intikam operasyonudur. AKP-MHP faşizminin topluma dayattığı kötülüğün ve nobranlığın geldiği boyutu göstermektedir. Suriye, Libya, Akdeniz de sıkışan hükümet, İktidarlarını korumak ve devam ettirmek, ekonomik krizle sallanmaya başlayan koltuklarını muhafaza etmek ve bu krizi örtmek amacıyla, bir kez daha partimize saldırmayı seçmiştir.

 

‘BU KARAR BİR YARGI KARARI DEĞİL SARAY’IN TALİMATIDIR’

Bu kararda yargı aparat haline getirilmiştir. Devlet Bahçeli’nin her söylediğini talimat gibi algılayan ‘Bahçeli’nin serbest bırakılmasını istediği’ herkesi ertesi gün serbest bırakan, Cumhurbaşkanının tutuklanması gerektiğini belirttiği herkese ertesi gün operasyon çeken bu yargı zihniyetinin kabul edilebilir bir yanı kalmamıştır.

7 Haziran seçimlerinin hezimetini unutamayanlar, iktidarlarını kaybedenler bunun sorumlusu olarak gördükleri partimize karşı her türlü karalama kampanyasıyla sistematik bir saldırı başlattılar. 31 Mart’ta uyguladığımız seçim stratejisi sonucu aldıkları yenilginin acısını çıkarmaya çalışıyorlar. 24 Haziran’da 31 Mart seçimlerinde meydan meydan gezerek üstelik Türkiye halklarının gözlerinin içine baka baka 6-8 Ekim olaylarının 7 Haziran seçimlerinden sonra gerçekleştiği yalanını atarak, yöneticilerimizi partimizi hedef gösterenler bugünkü intikam operasyonunun sorumlularıdır. Üstelik bugün gözaltına alınan arkadaşlarımız daha önce aynı gerekçeyle gözaltına alınmış, kimisi tutuklanmış ancak sonrasında hepsi serbest bırakılmıştır. Bizler Faşist iktidarın karşısında demokrasiyi inşa edecek ve faşizme son verecek gücüz.

1 Haziran-1 Eylül’de Üç Aylık Demokratik Mücadele Programımızı gerçekleştirdik. Geçen hafta Anti-faşist Cephe’nin büyümesini Sağlayacak güç olduğumuzu söylemiştik. Bugün bu söylemin teyidi geldi. Biz bu faşist iktidarın karşısında demokrasiyi inşa edecek, faşizme son verecek gücüz. Düzmece operasyonlarınız bu kararımızdan bizi vazgeçirmek bir yana daha da güçlü kılacaktır.

Bu saldırı Barış Çağrısı Deklarasyonumuza iktidar tarafından verilmiş bir yanıttır. Bu saldırı aynı zamanda 31 Ağustos’ta açıkladığımız “Barışa çağrı deklarasyonumuza” iki hafta önce başlattığımız “Antifaşist blok” çalışmalarımıza verilmiş bir yanıttır. Biz antifaşist cephe dedikçe faşizm yürütücülerini telaş alıyor, biz barış dedikçe savaş ortakları artık kan dökemeyeceğiz diye paniğe kapılıyor. Partimiz düzmece operasyonlar ile bu stratejik söylemlerden vazgeçemeyecektir. Antifaşist cephe ile barışı tesis edeceğiz, demokrasiyi kuracağız. 

Toplumun bütün kesimlerine çağrımızdır. Bugün partimize yapılanlar yarın tüm Demokrasi, özgürlük ve adalet savunucularına yapılacaktır. Sessiz kalmayıp Antifaşist bloğu büyütmeli ve Demokrasiyi birlikte inşa etmeliyiz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 19579
 Dün : 23211
 Toplam : 39824898
 Ip No : 35.170.78.142