Ovacık 29.7.2019 08:29:52 1787 defa okundu

HDP Eş Genel Başkanı Tunceli’de

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve beraberindeki partilileri, Güloğlu Ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini sundu.

Ayaz ve Nupelda kardeşlerin ailesini ziyaret eden Temelli, "Acımız çok büyük. Çocuklarımızı kaybetmek istemiyoruz. Okullarda öğretmenlerimize önemli bir vazife düşüyor. Hem kreşlerde hem de okullarda çocuklarımıza muhakkak tanımsız ve onlar için merak uyandıran tehlikeli cisimlerden uzak durmaları konusunda uyarmalıdır” dedi.

 

Temelli Ovacık’a Gitti

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Tunceli’nin Ovacık ilçesine gelerek yakın zamanda iki çocuğunu kaybeden Güloğlu Ailesini ziyaret etti. Temelli, burada çocukların kayıplarının yarattığı derin üzüntüye dikkat çekti ve öğretmenlerin okullarda çocukları bilmedikleri cisimlerle oynamamaları konusunda uyarmalarını istedi.

İlçeye bağlı Çakmaklı köyünde yaşayan ailenin evine gelen Temelli ve beraberindekiler, aile ve köylüler tarafından karşılandı.

Burada konuşan Sezai Temelli, çocukların iyi bir geleceğe sahip olması gerektiğini söyledi ve, "Çocuklarımızı kaybetmek istemiyoruz. Gerçekten acımız çok büyük. Okullarda öğretmenlerimize de önemli bir vazife düşüyor. Hem kreşlerde hem de okullarda çocuklarımıza muhakkak bu konuyu iyi anlatmaları gerekiyor. Tanımsız ve onlar için merak uyandıran tehlikeli cisimlerden uzak durmaları gerçekten çok önemli" ifadelerini kullandı.

Temelli ve beraberindeki heyet, akşam da 19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali'ne katıldı.

 

Ne Olmuştu?

15 Temmuz Pazartesi günü Tunceli'nin Ovacık ilçesi, Bilgeç Köyü Çakılyayla Mezrası'nda meydana gelen bir patlamada Ayaz ve Nupelda Güloğlu kardeşler hayatını kaybetti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12173
 Dün : 17525
 Toplam : 34460620
 Ip No : 3.226.122.74