Siyaset 24.6.2021 18:40:00 2203 defa okundu

HDP EŞ GENEL BAŞKANI SANCAR TUNCELİ'DE

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Tunceli’ye geldi. Sancar, "Hiçbir zalimin önünde boyun eğmeyeceğiz ve diz çökmeyeceğiz" dedi. VİDEOLU HABER

 

 

Tunceli-Elazığ sınırındaki Seyitli Köprüsü’nde konvoy ile karşılanan Sancar ve beraberindekiler, Seyit Rıza Meydanı’na geçti. Sancar, burada yaptığı konuşmada HDP'nin kapatılma girişimine yönelik süreci halkla birlikte yöneteceklerini söyledi. Sancar şöyle konuştu:

“Hiçbir zalimin önünde boyun eğmeyeceğiz ve diz çökmeyeceğiz. Kimliğimize, inancımıza, coğrafyamıza saldırılıyor. Bunun için inancımıza da coğrafyamıza da kültürümüze de sahip çıkacağız. Her gün ağaçları sular gibi mücadelemizi de umutla sulayacağız. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Umut devam ettikçe mücadele büyür. Umut dimdik ayaktadır. HDP’yi hiç kimse kapatamayacak. Mücadeleyle, halkın mücadelesiyle davayı boşa çıkaracağız. Süreci halkla birlikte belirleyeceğiz. Şu bilinsin ki ülkenin geleceğini belirleyecek her adımda HDP gücünü ortaya koyacaktır. Hak ve hakikatle kalın, Hızır yoldaşımız olsun.”

Sancar, Seyit Rıza büstüne karanfil bırakarak, “Pirimiz Seyit Rıza’nın idam sehpasına götürülürken ki sözünü hatırlatarak diyorum ki örgütlülüğümüzle, mücadelemizle hileleri oyunları boşa çıkartacağımızın sözünü veriyoruz” diye konuştu.

Mithat Sancar, yarın Alevi Çalıştayına katılacak ve akşam da STK, siyasi parti ve basın ile yemekli toplantıda bir araya gelecek.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13263
 Dün : 18615
 Toplam : 45535933
 Ip No : 3.239.58.199