Siyaset 4.9.2019 19:52:30 1357 defa okundu

HDP “Direnmeye devam edeceğiz”

HDP Tunceli İl Örgütü tarafından kayyumlara karşı oturma eylemi gerçekleştirildi. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Tunceli merkez Sanat Sokağı’nda düzenlenen oturma eylemine; Akpazar Belediye Eşbaşkanları Orhan Çelebi ve Songül Doğan’ın yanı sıra bazı kurum ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Burada konuşan Özlem Toprak, 31 Mart yerel seçimlerinde kazanan ve geçtiğimiz günlerde görevden alınan belediye başkanları görevlerine iade edilinceye kadar eylemlerinin süreceğini söyledi. Toprak, “Kayyumlar; halkın kültürel değerlerinin, anadilinin, doğanın, kadının, sanatın ve Kürt’ün düşmanıdır.” dedi.

 

“KAYYUMLAR GÜCÜNÜ CEZASIZLIK ANLAYIŞINDAN ALMAKTADIR”

Halkların Demokratik Partisi Tunceli İl Örgütü tarafından Van, Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasına karşı oturma eylemi gerçekleştirildi. Burada konuşan HDP Eşbaşkanı Özlem Toprak, “Seçilmiş belediye eşbaşkanlarının yerine hiçbir hukuksal gerekçe göstermeden; dile, kültüre, doğaya, ekonomiye, kadınların kazanılmış haklarına, çocukların anadilinde eğitim görmesine saldıran kayyumlar hakkında soruşturma açılıp yargılanmaları gerekirken, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmıştır. Tam bir kültürel, ekonomik ve siyasal kırıma dönüşen kayyum uygulamaları, merkezileşme ve tekçi politikalarının ürünüdür. Kayyumlar; halkın kültürel değerlerinin, anadilinin, doğanın, kadının, sanatın ve Kürt’ün düşmanıdır. Gücünü de, Ankara’dan desteklenen cezasızlık anlayışından almaktadır.

 

“EYLEMLER, KAYYUMLAR GERİ ÇEKİLENE DEK SÜRECEK”

Haftalardır ülkenin her tarafında kayyum ve onların temsil ettiği anlayışa karşı sokaklarda omuz omuza direndiğimiz halklarımız, kadınlar, gençler, bileşenlerimiz, ittifaklarımız, milletvekillerimiz, kurum temsilcileri, dost siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ile birlikte direnmeye devam edeceğiz.” dedi

 

 

Açıklamanın ardından oturma eylemi gerçekleştirildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4661
 Dün : 15526
 Toplam : 36631514
 Ip No : 3.235.75.174