Sürmanşet 26.6.2020 17:03:00 3224 defa okundu

HDP, DTK BASKININI PROTESTO ETTİ

Diyarbakır'da polisin TDK binasına yönelik düzenlediği operasyon, HDP Tunceli İl Örgütü tarafından basın açıklamasıyla protesto edildi.

Diyarbakır'da polisin TDK binasına yönelik düzenlediği operasyon, HDP Tunceli İl Örgütü tarafından basın açıklamasıyla protesto edildi. Açıklamada, "DTK'ye saldırı Kürt halkının iradesine karşı hakaret ve onu tanımamaya yönelik bir saldırganlıktır" ifadeleri kullanıldı.

 

MEŞRU BİR OLUŞUM
Tunceli EMEK - Diyarbakır'da, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) binasına yönelik düzenlenen polis operasyonu Tunceli'de protesto edildi. HDP Tunceli İl Örgütü'nde yapılan basın açıklamasını HDP İl Eş Başkanı Nurşat Yeşil kamuoyuyla paylaştı. DTK'nin çözüm sürecinde meclis tarafından muhatap kabul edildiğini, iradesi tanınmış, sivil, demokratik, meşru bir oluşum olduğunu vurgulayan Yeşil, "DTK'ye saldırı hem çözüm iradesine yönelik bir sabotajdır hem de Kürt halkının iradesine karşı hakaret ve onu tanımamaya yönelik bir saldırganlıktır." dedi.


ÇOK SAYIDA KADIN GÖZALTINDA
DTK'nin binasının kapıları kırılarak baskın yapıldığını belirten Yeşil, "Hiç kimseye haber verilmeden arama adı altında kurumun binası darmadağın edilmiş ve tabelaları “suç delili” olarak indirilmiş ve el konulmuştur. Çoğunluğu kadın olan onlarca siyasetçi ve kadın hakları savunucusu ise gözaltına alınmıştır." şeklinde konuştu.


SALDIRGAN BİR TUTUM
Nurşat Yeşil sözlerini şöyle sürdürdü; Bu tür ucuz operasyonlar ile Kürt halkının iradesini illegalize edemezsiniz. Saldırganlığınızın nedeni her gün daha fazla battığınız suç haliniz ve günden güne toplum nazarında kaybettiğiniz imajınızdır. Kürt halkına saldırarak, düşmanlık yaparak palazlandırmaya ve üzerinden kendinizi var etmeye çalıştığınız milliyetçilik ve onu temsil eden klik sizi kurtaramayacaktır."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5669
 Dün : 23014
 Toplam : 37685822
 Ip No : 3.236.8.46