Sürmanşet 14.6.2018 08:08:00 2041 defa okundu

Gurur Tablosu: Şampiyonadan 12 madalyayla döndüler

Dersim Akademi Karate Grubu, gittiği müsabakalardan hep ödüllerle dönüyor.

Daha önce, Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren karateciler, başarılarının dikkat çekmemesinden yakınıyor. 12 kişiyle gidilen Türkiye Karate Şampiyonası’ndan 12 bronz madalyayla döndüklerini söyleyen Milli Antrenör Celal Cüvelek, “Okulumuzda bulunan öğrencilerin maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle çoğundan ücret ve aidat almıyoruz. Herkesin spor yapmaya hakkı olduğunu düşünüyoruz. Maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle erkek sporcularımız yaz aylarında çalıştıkları için devam edemiyor. Bu da bizi üzüyor.” dedi.

 

12’DE 12 YAPTILAR

Dersim Akademi Karate Grubu’nun çalıştırıcısı ve aynı zamanda Milli Antrenör ile Milli Hakem olan Celal Cüvelek, sporcularının ANALİG’de ve katıldıkları Türkiye Şampiyonası da dahil tüm müsabakalardan madalyayla döndüklerini söyledi ve Gençlik ve Spor Hizmetleri çatısı altından ayrıldıklarını aktardı.

“Hiç olmazsa müsabakalara gittiğimizde arayıp vardınız mı diye soran birileri oldu” diyerek geçmişte yaşadıkları ilgisizliğe göndermelerde bulunan Cüvelek, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yıllarca bu işin içinde sporculuk yapmaktayız. Sporcularımız ANALİG, lise, ortaöğretim, Türkiye Şampiyonası, kısaca gittiğimiz bütün kategorilerde derece ile dönmüştür. Sporcumuz Berfin Sakyen Türkiye Şampiyonasında 3200 sporcu içerisinden Türkiye 3.lüğünü elde etti.  Sporcumuz Yaren Kılıç bütün maçlarda birincilik ile dönüyor. Sporcumuz Yağız Erdoğan, Türkiye Şampiyonasında 5., oldu.

Sporcumuz Emek Can Dülge 2’cilik, sporcumuz Ali Cafer Kaya 1.lik, Sporcumuz Ronay Polat 3.lük, Sporcumuz Zilan Palancı ve diğer sporcularımız derece ile dönmüşlerdir. 12 kişi gidilen şampiyonalarda, 12 kişi de bronz madalyalarla dönmüşlerdir. Liselerde, sporcumuz Sıla Cüvelek 3.’lük yapmıştır. Sporcularımız Yaren Kılıç ve Nur Haktaş, geçen yıl Gaziantep’te yapılan maçta dünya şampiyonası elemelerine girmeye hak kazandı. Sporcumuz Nur Haktaş ayrıca milli takıma da seçildi ama ayağında yaşadığı sakatlık nedeniyle gidemedi. Sporcumuz Yaren Kılıç milli takım kampına iki kere katıldı.”

 

“ÜCRET ALMIYORUZ”

 

Yıllardır Tunceli’de karate sporuna yoğun emek veren Celal Cüvelek, sporcularının başarılarıyla da haklı gurur yaşıyor.

Milli Antrenör ve Milli Hakem de olan Cüvelek, çalışmalarına dair açıklamalarını şöyle sürdürüyor; “Sporcu miniklerimiz çok iyi. Okulumuzda bulunan öğrencilerin maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle çoğundan ücret ve ya aidat almıyoruz. Herkesin spor yapmaya hakkı olduğunu düşünüyoruz. Maddi durumlarının iyi olmaması nedeniyle erkek sporcularımız yazın kurslarımıza devam edemiyor. Çocukların yaz döneminde çeşitli işlerde çalışması gerekiyor. Bu da bizi üzüyor. Sporcular milli olduklarında yatılı veya burslu olma imkanı elde ediyorlar. Milli öğrenciler A-B-C gruplara ayrılıyor. Daha önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerimizi sürdürüyorduk. Şimdi Dersim Akademi’ye geçiş yaptık. Dersim Akademi bizimle ilgilenen ve takip eden bir kulüp. Velilerimiz de çocuklarını takip ediyor. Bu yıl afişlerimizi yaptık. Yine Sayın Gürsel Erol; ayakkabı, karate elbisesi ve eşofman  konusunda destek oldu.  

 

DEMİR “BU KURSA BİLİNÇLİ OLARAK VERDİK”

Tunceli merkez Ali Baba Mahallesi otogarın yanındaki belediyeye ait binada yıllardır çalışmalarını sürdüren karatecilerin antrenmanlarını izledik.

Tunceli EMEK Gazetesi’nin Youtube’da aynı adla olan kanalından da sporcuların çalışmalarına dair videoları izleme ve gururlanma imkanı elde edeceğinizi dikkatlerinize sunarken, antrenmanlar sırasında salonda olan minik sporcu Hıdır Cem Demir’in velisi ile konuştuk. İbrahim Demir, çocuğunu bu kursa bilinçli olarak verdiğini söyledi; “Kursa bilinçli olarak verdik. Hocamız çok değerli ve büyük çabası var. Çocuklarımızın yetişmesinde, derece almalarında sahip oldukları spor eğitiminde izledik ve gözlemledik. İnsani ve hoca olarak çok büyük çabası olduğu için kendisine veli olarak teşekkür ediyorum. Hocamızın kamuoyunda, yetkili yerlerde desteklenmesini istiyorum. Veliler olarak elimizden geleni yapmak istiyorum. Fırsat buldukça kursu izlemeye geliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 44
 Dün : 20011
 Toplam : 26000754
 Ip No : 54.162.133.222