Kadın & Sağlık 15.10.2020 15:22:00 1504 defa okundu

Gülistan’ı arama çalışmaları yeniden başladı

5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları yeniden başladı. İşte sürece dair o bilgi:

 

5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları yeniden başladı.

 

18 AĞUSTOS’DA DURDURULMUŞTU

Tunceli'de 5 Ocak tarihinden itibaren kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku için başlatılan arama çalışmaları 226 gün sürmüş, herhangi bir sonuç alınamadığı için 18 Ağustos tarihinde durdurulmuştu. Gülistan Doku için dün tekrar arama çalışmaları başlatıldı. Arama çalışmalarına; AFAD Tunceli, Emniyet Genel Müdürlüğü Su Altı Arama Kurtarma Birimi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı’nın personeli katılıyor.

 

45 KİŞİLİK EKİPLE ARAMA

Kayıp Gülistan'ı arama çalışmaları 45 kişilik ekiple yeniden başladı.

5 Ocak'ta kayıp olan ve 226 gün süreyle çok sayıda ekiple aranmasına rağmen bulunamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için arama çalışmaları dün baraj gölünde başlatıldı.

 

NE OLMUŞTU?

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Gülistan Doku’dan 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana haber alınamıyor.

O tarihten sonra Uzunçayır Baraj Gölünde aramalar başlatılmış, aylar süren aramalardan bir sonuç elde edilememişti.

226 gün boyuncu baraj gölü ile karada yapılan aramalarda genç kız ile ilgili bir bulguya rastlanmamış, bunun üzerine 18 Ağustos tarihinde arama çalışmaları durdurulmuştu.

Tunceli Valiliği koordinesinde, dün itibariyle Uzunçayır Baraj Gölü'nde tekrar arama çalışmaları başlatıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden olmak üzere 20'si dalgıç 45 kişilik ekiple arama çalışmalarına başlandı. Ekiplerin bir kısmı baraj gölü yüzeyinde taramalar gerçekleştirirken, bir kısmı da dalış yaparak arama çalışmalarına katıldı.

Arama çalışmalarında 3 su altı arama robotu cihazı ile bir taramalı sonar cihazının kullanıldığı da öğrenildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4346
 Dün : 23381
 Toplam : 46820848
 Ip No : 54.227.97.219