Kadın & Sağlık 20.10.2020 13:31:36 1069 defa okundu

Gülistan Doku yeniden aranıyor

VİDEOLU HABER

 

 

Gülistan Doku'nun bulunması amacıyla Tunceli Valiliği koordinesinde başlatılan arama çalışmalarına Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığından 8 personel, 14 dalgıç ve 11 su üstü kurtarma personeli, Deniz kuvvetleri Komutanlığından 5 kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü su altı arama kurtarma biriminden 4 ve Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı'ndan (JÖAK) 3 personel katılıyor.

Teknik ekiplere, ilde görevli AFAD, emniyet ve jandarma personeli de destek veriyor.

Baraj gölünün tamamında sürdürülen arama çalışmalarında, 8 bot, 3 su altı arama robotu ve bir taramalı sonar cihazı kullanılıyor.

 

NE OLMUŞTU?

Tunceli'de üniversite okuyan kızları Gülistan Doku'dan 5 Ocak'ta haber alamayan ailesi, memleketleri Diyarbakır'dan gelerek 6 Ocak'ta emniyete kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Genç kızın arkadaşlarıyla görüşen ve cep telefonu sinyallerini izleyen ekipler çalışma başlatmıştı.

Baraj gölünde arama yapan ekiplerce 187 gün süreyle su altı ve üstünde sürdürülen çalışmalardan sonuç alınamamıştı.

Ailenin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmesinin ardından Uzunçayır Baraj Gölü'nün kısmen boşaltılması kararı verilerek su altı arama çalışmalarına 6 Ağustos'ta 17 ekip ile yeniden başlanmış ve 13 gün süren yoğun aramalardan sonuç alınamaması üzerine aramalara 18 Ağustos'ta son verilmişti.

Gülistan Doku için 227 gün boyunca Uzunçayır Baraj Gölü - Dinar Köprüsü mevkiinde yapılan aramalar sonuç vermemiş ve Tunceli Valiliği 18 Ağustos’ta aramaların durdurulduğunu açıklamıştı. Valilik, aradan yaklaşık 2 ay geçtikten sonra önceki gün yeniden Gülistan Doku için su yüzeyi ve su dibinde arama çalışması başlattı.

 

Aygül Doku “Öldürüldüğünü Düşünüyoruz”

Abla Aygül Doku, “İlk günden beri kardeşim o suda değil diyorum, kimse inanmıyor bana. Biz, aile olarak kızımızın orada olduğunu, intihar ettiğini düşünmüyoruz. Öldürüldüğünü düşünüyoruz. Gülistan neden intihar etsin ki? Gülistan, kaybolmadan bir gün önce benden hazırlık kitapları almamı istedi, bizlerle konuştu, intihar edecek bir sorunu yoktu” dedi.

Gülistan Doku’nun erkek arkadaşı Rus uyruklu Zaynal Abakarov’un sorgulanmasını isteyen Aygül Doku, “Her şeyini biliyordu ve Gülistan’ın başına her ne geldiyse kesinlikle bilgi sahibi. Buradan soruyoruz; Üvey babası polis Zaynal Abakarov, neden gözaltına alınmıyor ve neden sorgulanmıyor? Oysa bir sürü delil var ortada. Bu adam neden bu derece korunuyor, anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1831
 Dün : 14046
 Toplam : 40424041
 Ip No : 100.27.44.5