Manşet 3.5.2021 19:04:47 265 defa okundu

Gülistan Doku Belgeselinin ilk fragmanı yayınlandı

AİLE İLE GÖRÜŞMELER VE SÜREÇ BELGESELDE AKTARILDI VİDEOLU HABER

Tunceli’de 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana akıbeti bilinmeyen Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için yürütülen adalet mücadelesini anlatan ‘Kayıp’ isimli belgeselin ilk fragmanı yayınlandı.

AİLE İLE GÖRÜŞMELER VE SÜREÇ BELGESELDE AKTARILDI

5 Ocak 2020’den bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için yürütülen adalet mücadelesini anlatan “Kayıp” isimli belgeselin ilk fragmanı yayınlandı.

Bir yıldır devam eden ve aşama kaydedilemeyen soruşturma sürecinden yola çıkan belgeselin Yapımcılığını ve Yönetmenliğini Çiğdem Mazlum ile Hüseyin Yaşar Sezgin yürütüyor.

Gülistan Doku’nun ailesinin, arkadaşlarının ve tüm kadınların verdiği mücadeleyi merkezine aldığı duyurulan belgesel, kamuoyunda daha geniş bir farkındalık yaratarak toplumun bu mücadeleye destek olmasını amaçlıyor.

Yaşar Sezgin, “Belgeselde Gülistan Doku özelinde, aslında ülkedeki tüm şüpheli kadın kayıp/ölümlerinde yaşanan süreçler anlatılarak kamuoyu desteğinin hayati önemine vurgu yapılacak.” dedi.

Belgeseli hazırlayanların yaptığı açıklamaya göre; yaratılan kamuoyu baskısıyla Doku’nun soruşturmasının gerekli mekanizmalarca etkin, tarafsız ve bağımsız bir şekilde yürütülmesine katkı sağlaması hedefleniyor.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5141
 Dün : 15798
 Toplam : 42913368
 Ip No : 18.206.238.77