Manşet 12.1.2018 08:55:10 441 defa okundu

“Gereken her yere muhtarlık açacağız”

43. Muhtarlar Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm ülkede, ihtiyaç duyulan her yerde muhtarlık yapılması kararı aldık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti;
“Ülkemizin ihtiyaç duyulan her yerinde, muhtarlık binası yapılması kararı aldık. Kaymakamlar toplantısının ardından bunu görüştük. Hazine arazileri valiliklere ve kaymakamlıklara verilecek. Onlar da bunu inşa edecek. Muhtarlık binaları süratle yapılacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” 

 

Erdoğan, konuşmasında muhtarlardan tek beklentisinin, bulundukları mahallede en güzel hizmeti vermeleri olduğunu söyledi, ardından da şunları ekledi; “Sizler mahalle halkının meseleleri ile ne kadar yakından ilgilenirseniz milletimiz de ülkesine o derece güçlü şekilde sahip çıkacaktır” 

 

"Muhtarlıklar için alt ve üst sınır getirilecek"
“25-30 bin nüfuslu mahalledeki bir muhtarın herkese ulaşması elbette mümkün olmaz. 2019'da yeni yönetim sistemine geçerken muhtarlıkların nüfus ve alan olarak büyüklükleri konusunda bir alt ve üst sınır getirilmesi düşünülebilir. Muhtarlarımızdan beklediğimiz verimi alabilmemiz ancak bu şekilde mümkün olabilecektir.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlıklardaki bilgisayar sistemleri ile ilgili; “kaymakamlıklarımızdaki ilgili birimlerle entegrasyonu sayesinde, kamu kurumlarından bir kısmının bilgi toplaması muhtarlıklar üzerinden düşünülebilir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 930
 Dün : 11949
 Toplam : 25529274
 Ip No : 54.80.58.121