Siyaset 7.8.2018 08:37:09 721 defa okundu

Genel Merkez Önünde Oturma Eylemi

CHP’de olağanüstü kurultay toplanmasını isteyen bazı muhalifler, Ankara’da Genel Merkez binası önünde oturma eylemi başlattı.

Önce bir kişi parti genel merkezi önünde “Açlık grevine başladım” diyerek 10 dakika süren oturma eylemi yaptı. “Halk değişim istiyor, 400-500 imza ne fark eder? Sokağa, halkın yanına inin. Biz halkız, size rağmen ayağa kalkacağız. Ya öleceğim ya kurultayı göreceğim” yazılı bildiri dağıtan kişi daha sonra eylemine son verdi. Ardından CHP'li 3 delege parti önünde oturma eylemi başlattı.

Fatma Çokaydın, Celal Ünsal, Veysi Uyanık ile bazı partililer CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemine başladı. Olağanüstü kurultay talebi ile genel merkezin önünde yaklaşık on kişilik bir grup oturma eylemi başlattı. Grubu temsilen konuşan Bitlis kurultay delegesi Veysi Uyanık, verdikleri imzalara sahip çıkmak için eylem başlattıklarını belirterek şunları söyledi:

“Sayın genel başkanımızın etrafını saran koltuk sevdalıları kurultay kararının verilmemesi için diretiyor. Bir kurultay delegesi olarak tüm kanuni haklarımı kullanarak yargıya gideceğim. Velev ki bizim 15 imzamız eksik, İYİ Parti’ye seçime girmeleri için 15 milletvekili gönderen genel başkanımız üçün beşin hesabını yaparsa takdirini kamuoyuna bırakıyorum”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6802
 Dün : 16118
 Toplam : 26043274
 Ip No : 54.224.56.126