Eğitim 25.12.2017 13:50:31 1337 defa okundu

Gençlik sanat ile sanat gençlik ile buluştu

Tunceli merkezdeki Özel Uğur Okulları ile İl Halk Kütüphanesi işbirliğinde 1. Gençlik Sanat Buluşmaları adı altında etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında, Özel Uğur Okulları bünyesinde kurulan “Sardunyalar Fotoğraf Kulübü” öğrencilerinin  çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi de açıldı. Program, müzik dinletisi ile sona erdi.

Aylık düzenlenmesi planlanıyor

Tunceli’deki tek özel okul olan Özel Uğur Okulları, haftasonu bir etkinlik düzenledi. 1.Gençlik Sanat Buluşmaları adı altında düzenlenen programa ilişkin konuşan okulun öğretmenlerinden Seher Kont Erdoğan, şu ifadeleri kullandı; “1.Gençlik Sanat Buluşmaları başlığı çok değerli. Çünkü bundan sonraki gençlik aktivitelerinde çok daha aktif olacak. Aylık periyotlar ile bazı buluşmalar yapacağız.

İlk buluşmamızı fotoğrafa ayırdık. Özel Uğur Okulları, liseli gençlerin kurmuş oldukları “Sardunyalar Fotoğraf Kulübü” seçkilerinden yani  öğrencilerin kendi çektikleri fotoğraflardan oluşan bir sergi planladık.

Munzur Üniversitesi’nden Selçuk Nerkis Hocanın katılımı ile fotoğraf çekmenin tekniği ve fotoğraf ruhundan konuşup sohbet etti öğrenciler. Sonrasında Belediye Gençlik Korosunu çalıştıran Ceren Aytaç ve Munzur Üniversitesi’nden Aziz Erdoğan’ın müzik dinletisi ile tamamladık.

Amacımız, yani yapmaya çalıştığımız: öncelikle okul aktivitesinin dışında farklı okullardaki gençlerle de buluşmaktı. Katılım çok fazla olmadı. Bunun nedeni; sanırım tanıtım eksikliğiydi ve öte yandan bu etkinliği ilk defa yapıyor oluşumuzdan da kaynaklı olabilir.

Sergimiz çok güzeldi. Güzel bir yeni yıl hediyesi oldu diye düşünüyorum.

İl Halk Kütüphanesi Müdürümüz Sayın Şengül Arguç bize yer konusunda yardımcı oldu. Bu alanı kullanırken ders çalışma saatleri dışında, öğlen molasına denk getirdik.” 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3609
 Dün : 12155
 Toplam : 26093618
 Ip No : 54.198.55.167