Eğitim 5.12.2019 08:48:02 1283 defa okundu

Gençlere yönelik çalıştay düzenlendi

“Gençler! Geleceğe hazırlanın”

Tunceli Valiliği ve Genç Nesillerimiz Derneği işbirliğiyle çalıştay düzenlendi. “Genç nüfusa dair; eğitim, sağlık, başarı, özgüven, üretim, işsizlik, bağımlılık, sosyal medya, engelliler, aile, arkadaş ve öncelikler” konularının ele alındığı çalıştayda, çeşitli kurumlardan kişiler sunum gerçekleştirdi. Genç Nesillerimiz Derneği Başkanı Duygu Sucuka ve Vali Yardımcısı Akın Zor’un moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştaya, üniversite ve lise öğrencileri katıldı.

Çalıştay, öğrencilerin taleplerini aktarmaları ve sorularına verilen cevaplarla son buldu.

 

“Gençlere ihtiyacımız var”

Valilik ve Genç Nesillerimiz Derneği işbirliğiyle Tunceli’de çalıştay düzenlendi. “Genç nüfusa dair; eğitim, sağlık, başarı, özgüven, üretim, işsizlik, bağımlılık, sosyal medya, engelliler, aile, arkadaş ve öncelikler” konularının işlendiği çalıştayda, Munzur Üniversitesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü ve basından birer konuşmacı bulundu. Çalıştayda konuşan Akın Zor, “Gençlere ihtiyacımız var. Bu nedenle gençlerimizin Tunceli’nin geleceğinde yer almasını istiyoruz. Bu eksiklikler TURSAB’ın ilimizde yapmış olduğu çalıştayda da ortaya çıktı. Değerli gençler, lütfen yıldızı parlayan Tunceli’de işsizliğe yer olmadığını aklınızın bir köşesine yazın. Siz de geleceğe hazırlanın.” dedi.

 

“Çalışmak isteyene burada iş var”

Zor’un ardından konuşan Tunceli Valisi Tuncay Sonel de,Tunceli artık huzur, spor ve turizm şehri oldu. Hepimiz Tunceli Ailesinin birer ferdiyiz. Bu çalıştayın yapılmasının teklifi geldiğinde, Duygu Hanım’a ‘Sizi Tunceli’de ağırlamak isteriz’ dedik. Yıllar sonra siz gençlerden birinin arayıp, ‘Biz yıllar önce sizlerin de katkısıyla yol haritası çizmiştik. Şimdi meslek sahibi olduk.’demesi en büyük gurur. 2005-2008 yıllarında Şanlıurfa Bilecik kaymakamıydım. Derslik başına düşen öğrenci sayısı 57’ydi. 90 kişinin olduğu sınıflar da vardı. Birçok yeni yerin yanı sıra, bir de kız yurdu açtık. Bir kızımızı o yurtta misafir etmişiz. Dün bir mesaj geldi. ‘Vali Amca o lisedeki kızınız avukat oldu. Allah razı olsun.’demiş. Bu çok önemli. Tunceli Ailesi olarak bir ekibiz. Her zaman siz değerli çocuklarımızın yanındayız. Kapımız açık. Devletimizin bütün imkanları sizin yanınızda. İnşallah sizler de ileride bir yerlere gelirsiniz de, böyle güzel sürprizlerle karşılaşırız. Bireye, öğrenciye, gençliğe dokunan çok güzel çalışmalar yapıldı. Gençlerimizin bir sıkıntısı olduğu zaman gelip anlatsınlar. Biz yardımcı olalım. Kendinizi geliştirin. Çalışmak isteyene burada iş var. Kendinizi geliştirip, mesleğinizi severek yaptığınız zaman başarı kaçınılmaz olur. Muhteşem doğasıyla, misafirperver insanıyla Tuncelimizi daha çok anlatmamız lazım.” dedi.

 

Çalıştay, öğrencilerin taleplerini paylaşması ve konuşmacılara sordukları soruların cevaplanmasıyla son buldu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar

Mehmet Tüzün

Ne yazık ki; Tunceli gençliğinin beklentileri, istekleri, düşüncelerine haberde yer verilmemiş.SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5124
 Dün : 21737
 Toplam : 38391134
 Ip No : 34.200.222.93