Manşet 14.2.2020 08:54:50 4115 defa okundu

GSİM’den Elazığ’a Destek

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde bir araya geldiği belirtilen gençlik merkezlerinin Elazığ’daki yardım çalışmalarına katıldığı açıklandı.

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Yunus Emre, Tunceli, Pertek ve Çemişgezek Gençlik Merkezi liderleri ile gönüllü gençlik liderlerinin Elazığ’ın Yazıkonak beldesinde bulunan Kızılay Yardım Toplama Merkezi'nde yardım malzemelerini paketlediği ve Sivrice ilçesine ulaştırdığı aktarıldı. 

 

“Elazığ'da gönüllülük faaliyetinde bulunduk”

Tunceli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gönüllü gençlik liderleriyle Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlar için toplanan yardımların kolilenerek, Sivrice ilçesine ulaştırıldığı açıklandı. İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İl Müdürlüğümüzün Gençlik Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olan Yunus Emre Gençlik Merkezi, Tunceli Gençlik Merkezi, Pertek Gençlik Merkezi ve Çemişgezek Gençlik Merkezi ortak hareket ederek, Elazığ'da gönüllülük faaliyetinde bulundu. Gençlik liderlerimiz ile Munzur Erkek Yurdu, Tunceli Kız Yurdu ve Ehlibeyt Kız Yurdu'nda kalan gönüllü gençlik liderleri birlikte çalışarak, Elazığ/Yazıkonak bölgesinde bulunan Kızılay Yardım Toplama Merkezi'nde depremzedeler için acil olacak ihtiyaçları kolileyerek, araçlarla depremin merkez üssü olan Sivrice'ye gitmesini sağladı. Gençlik liderlerimiz, tüm ülkeden deprem bölgesine yollanan ihtiyaç paketlerini açtıklarında iç ısıtan sıcak mektuplarla karşılaştı. Gençlik Hizmetleri Müdürümüz Sayın Feyzi Aytar, gençlik liderlerimizi görevleri başında ziyaret ederek onlara teşekkürlerini iletti.

Biz de depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi gören yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Böyle bir afetin tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4189
 Dün : 15798
 Toplam : 42912416
 Ip No : 18.206.238.77