Manşet 16.5.2018 09:47:45 920 defa okundu

“Filistin halkının meşru talepleri kabul edilmelidir”

KESK Dersim Şubeler Platformu imzasıyla yapılan yazılı bir açıklamayla, İsrail’in Filistin’de uyguladığı katliama tepki gösterildi.

 

“Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD, Filistin’de bugün onlarca Filistinlinin yaşamını yitirmesine, yüzlercesinin yaralanmasına yol açacak gelişmelerin de fitilini ateşlemiş oldu.” denilen açıklamada, kendilerinin daha önce bu duruma dikkat çektiklerine vurgu yapıldı.

 

“Provokasyondan vazgeçin”

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Dersim Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in tavrı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) tepki gösterildi.

“ABD’nin 22 yıldır uygulamaya koymadığı ‘Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğuna dair karar’ını hayata geçirmesini konfederasyonumuz daha ilk günden açık bir provokasyon olarak nitelemiş, kamuoyuna yönelik yaptığı basın açıklaması ile kararın geri alınması gerekliliğini vurgulamıştı.” cümleleriyle başlayan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi;

“Ne yazık ki, kararından ve provokasyondan vaz geçmeyen, başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada çatışma zemini yaratacak politikalara hız kazandıran, emperyalist politikalarla Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD, Filistin’de bugün onlarca Filistinlinin yaşamını yitirmesine, yüzlercesinin yaralanmasına yol açacak gelişmelerin de fitilini ateşlemiş oldu.

ABD ve İsrail’in emperyalist amaçları doğrultusunda Kudüs’ü iç politika malzemesi yapmaları çözüm yerine çözümsüzlüğü, barış içinde bir arada yaşam yerine çatışma ve kaosu derinleştirmektedir.

ABD provokasyona yol açan bu kararından derhal vazgeçmelidir. Filistin halkının meşru talepleri kabul edilmelidir.

Nerenin başkent olacağına ABD ya da İsrail politikacıları değil, orada yaşayan halklar karar vermelidir.

ABD provokasyonunu ve barışçıl gösterileri silah zoruyla bastırarak katliama yol açan İsrail devletini kınıyor, Filistin halkının meşru taleplerini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz.

Şiddet ve insanlık dışı uygulamalar derhal sonlandırılmalı, Filistin ve İsrail halklarının bir arada ve barış içinde yaşamaları için gerekli siyasal adımlar atılmalıdır.”                                                                

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4342
 Dün : 21762
 Toplam : 25985041
 Ip No : 54.196.26.1