İlçe Haberleri 8.7.2019 09:58:40 2993 defa okundu

Festival sona erdi

Çemişgezek’te bu yıl 18’incisi düzenlenen Dut ve Peynir Festivali sona erdi.

İki gün süren festival programı kapsamında Sanatçılar Ender Balkır, Soner Sarıkabadayı ve Ziynet Sali sahne aldı. Festivalin son gününde konuşan Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, katılımın yoğun olduğuna vurgu yaptı ve “Çemişgezek tarihi bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor. 18'incisini düzenlediğimiz Dut ve Peynir Festivalimize olan bu yoğun ilgi bizleri ziyadesiyle mutlu etti.” dedi.

 

Maksat yöreyi tanıtmak
Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde 18 yıldır düzenlenen ve gelenekselleşen Dut ve Peynir Festivali sona erdi. Cuma ve Cumartesi günkü programlarda bazı ses sanatçıları da sahne aldı.

2 gün süren festival programı kapsamında ünlü sanatçılar Ender Balkır, Soner Sarıkabadayı, Ziynet Sali konser verirken, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş, Osman Boyraz, Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkçi, Hakan Kahtalı, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Yargıtay 8. Hukuk Dairesi Başkanı Fahri Akçin, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek ve Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) Başkanı Faik İçmeli’nin yanısıra bazı STK Temsilcileri, kurum müdürleri, iş insanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Festivale ilginin fazla olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, “İlçemiz tarihi bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor. 18'incisini düzenlediğimiz Dut ve Peynir Festivalimize olan bu yoğun ilgi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Çemişgezek Belediyesi olarak festivalde halkımızın güzel zaman geçirmesi için çok çalıştık. Çemişgezek Belediyesi çalışanları bu süreçte çok özverili çalıştılar. Belediye Başkanı olarak tüm emek veren belediye çalışanlarına teşekkür ederim. Ulukale köyümüzde yılda 400 ton dut üretilmektedir. Bu da köyümüze yaklaşık 12 milyon gibi bir gelir kaynağı demektir. Yine bu coğrafyamızın peyniri çok kıymetlidir. Peynir üreticilerimizin ana insan unsuru bölgemizde yaşayan Şavaklılardır. Çok büyük emek ve eziyetlerle bu ürünler üretilmektedir. Bu toprakların çok sevdiği bu iki ürün ve üreticileri için;  bizim büyük desteklerimiz, ön açıcı politikalarımız artarak devam edecektir. İlçe olarak tarihi, kültürel ve doğa açısından büyük bir zenginliğe sahibiz. İlçemizin potansiyelini hızla arttırmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde ilçemizin tarihi eserlerinin restorasyon çalışmalarını başlatıp ilçemizin hizmetine sunarsak, bu güne kadar ki hizmetlerimizin üzerine bir hizmet daha koymuş olacağız” dedi. 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 502
 Dün : 12638
 Toplam : 36651029
 Ip No : 3.230.154.129