Manşet 9.1.2021 13:29:11 2095 defa okundu

Ferhat Güven açlık grevine başladı

Ayrıntılar haberimizde....

Uzun süredir çeşitli isnatlarla sosyal medyadan tehdit edilen Ferhat Güven, açlık grevine başladığını duyurdu. Geçtiğimiz Çarşamba gecesi Tunceli merkez Atatürk Mahallesindeki evine gece geç saatlerde kapıyı zorlayarak girmeye çalışan, sürgülü kapıyı kırma girişiminde bulunulduğu iddiasıyla Tunceli Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi olan Güven, yaşadıklarından ötürü açlık grevine başladığını duyurdu.

Güven, açlık grevine başladığını açıkladı ve şu cümlelere yer verdi;

“Kıymetli Ailem, Arkadaşlarım ve Kamuoyuna...

Bölücü Terör Örgütünün tehditleri ile tam beş yıldır yılmadan, bıkmadan ve korkmadan yaşıyorum ve yaşamaya da devam edeceğim. Bir ay önce şahsımı ölümle tehdit eden ve önceki gün kapıma dayanan alçakların saldırılarına da asla boyun eğmeyeceğim... İlimizde bu hainlerin yarattığı toplulukları birey olarak etkisiz hale getirmemiz gerekir. Çünkü biliyorum ki orada zorla, duyguları sömürülen bireyler vardır. Birey birey bir araya gelerek terör örgütlerinin baskılarını yıkmamız mümkündür.

 

Bugün ben dün de olduğu gibi elimden gelen çabanın en büyüğünü vermenin gayreti içinde oldum.

Baskılarına, yarattıkları kirli oyunlara karşın bugün ben irademle cevap veriyorum. Bugünden itibaren bedenimi açlığa yatırarak teslim almak istedikleri bedenimi ruhumla koruyarak PKK’ya ve onun sevicilerine meydan okuyorum.

Bugüne kadar yöre insanımızı koruyan, bizlerin yöre insanımıza hizmet sunması için destek olan tüm büyüklerime teşekkür ederim. Özellikle bizlerin huzur içinde yaşaması için etkin bir mücadele veren Kolluk kuvvetlerimize teşekkür ediyorum ve tüm gençleri kolluk kuvvetlerimiz ile kentimiz için adım atmaya da çağırıyorum.

Son olarak aldığım bu kararın şahsıma da yakışmadığını biliyorum lakin koşullara-şartlara baktığımda kendimce  en uygun kararın bu olduğunun bilinmesini isterim. İradelerimizi baskıyla tehdit ederek teslim almak isteyen PKK’ya karşın birey olarak cevap vermek zorundayım. Bilinsin ki bugün verdiğim çaba “Alınteri ve Gözyaşı Savaşı” başlatanlara karşın alınterinin kazanması gerektiğini anlatan bir gayrettir. Bölücü Terör Örgütleri gözyaşı dökmemizi istiyor çünkü yıllardır gözyaşımız ile var oldular. Bizi hem ağlatıp, hem mağdur edip duygularımızı sömürdüler. Devletimiz ise alınteri dökmemiz için yoğun bir mücadele verdi. Ve inanıyorum ki gözyaşı değil, son yıllarda verilen etkin mücadele ile alınteri kazanacak...

Selam, sevgi ve saygılarımla...”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1015
 Dün : 10146
 Toplam : 41204325
 Ip No : 18.215.185.97