Sürmanşet 14.5.2019 08:50:12 329 defa okundu

Farkındalık için yürüdüler

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Cumhuriyet Caddesinde başlayan yürüyüş kapsamında Tunceli Bedensel Engellileri Destekleme Derneği de ziyaret edildi. Seyit Rıza Meydanı'na kadar devam eden yürüyüş ile engelli vatandaşların sorunlarıyla taleplerine dikkat çekmenin amaçlandığı belirtildi. Yol boyunca karanfil dağıtılan yürüyüşe Vali Yardımcıları Akın Zor ve Selçuk Yosunkaya da eşlik etti.

 

Kurumlardan ortak yürüyüş

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü organizasyonunda Bedri Es Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Munzur Bakım Merkezi, Umudumuz Özel Rehabilitasyon Merkezi, Otizm Derneği, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile birlikte bir farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşe; Vali Yardımcıları Akın Zor ve Selçuk Yosunkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci,  Özel Umudumuz Rehabilitasyon Merkezi personel ve öğrencileri, Bedensel Engelliler Destekleme Derneği üyeleri, Özel Munzur Bakım Merkezi personeli katıldı.

“Engellilerde engel, bir farklılık değil”

Yürüyüş sonrası konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici; “Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile özel ve resmi kurumlarla ortaklaşa düzenlediğimiz bir dize etkinliğimiz var. Bedri Es Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz, huzurevimiz, Özel Munzur Bakım Merkezimiz, Umudumuz Özel Rehabilitasyon Merkezimiz, Milli Eğitimimiz, Otizm Derneğimizle belirlediğimiz program kapsamında Cuma gününden beri bir dizi etkinlik yaptık. Cuma günü tüm dernek temsilcilerimiz ve özel bireylerimizle birlikte ziyaretlerimizi yaptık. Sayın Valimiz bizi makamına kabul etti. Engellilerimizle birlikte sorun ve sıkıntılarımızı dile getirdik. İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Cumartesi günü Ovacık Kaymakamımızın bizi davet etmesi üzerine özel bireylerimiz ve kurumlarımızla birlikte ilçemize gittik. Kaymakamımız bizi ağırladı. Engellilerde engelin bir farklılık olmadığını, onların da bizim gibi olduğunu, onlara fırsat verdiğimiz zaman neler yapabileceklerini bizlere uygulamalı olarak gösterdiler.” ifadelerine yer verdi.

Müdür Bildirici’den sonra konuşan Bedensel Engellileri Destekleme Derneği Başkanı Ali Arslan ise; “Derneğimiz adına bütün kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Sevgili hemşerilerimizin bir gün değil bir hafta değil her gün bizimle birlikte olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı size şükran borçluyuz. Tunceli Bedensel Engellileri Destekleme Derneği her zaman yöre insanından gereken sevgiyi ve saygıyı görmüştür. Bundan sonra da bu ilgi ve alakanın devamını bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5624
 Dün : 16130
 Toplam : 30707562
 Ip No : 35.175.200.4