Manşet 25.3.2020 08:36:53 247 defa okundu

Fahiş fiyata para cezası

Korona virüs salgını nedeniyle meyve ve sebze başta olmak üzere gıda fiyatlarında yaşanan fırsatçılığa karşı Rekabet Kurumu tarafından açıklamada yapıldı.

Kurumdan yapılan açıklamada, gelişmelerin yakından takip edildiği ve fırsatçılara para cezası uygulanacağı belirtildi.

 

PARA CEZASI

Rekabet Kurumu’nca korona virüs salgını nedeniyle yaş meyve ve sebze piyasası başta olmak üzere gıda piyasasında fırsatçı bir yaklaşımla fahiş fiyat artışları yapıldığının gözlendiği ve bunlara karşı ağır idari para cezası uygulanacağı duyuruldu.

 

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;

"Küresel korona virüs salgınının yaşandığı bugünlerde, yaş meyve ve sebze piyasası başta olmak üzere ülkemiz gıda piyasasında fırsatçı bir yaklaşımla fahiş fiyat artışları yapıldığı gözlenmektedir. Tüketici refahını korumak ve etkin rekabet koşullarını bozan eylem ve işlemlerin önüne geçmek üzere yetkilendirilmiş Rekabet Kurumu, söz konusu fiyat artışlarını ve bu artışa katkı sağlayan tüm aktörleri yakından takip etmektedir.

 

Bu kapsamda, yaş meyve ve sebze başta olmak üzere gıda piyasasında rekabeti bozucu eylemlerde bulunan kişi ve kurumlar (üretici, aracı, taşımacı, nihai satıcı gibi her türlü aktör) hakkında Rekabet Kanunu ile belirlenen en ağır idari para cezası uygulanacaktır."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13881
 Dün : 39200
 Toplam : 35509126
 Ip No : 3.83.188.254