Siyaset 28.6.2018 07:50:00 2782 defa okundu

FKA Tunceli’de Toplandı

Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu, Haziran ayı toplantısı Tunceli'de yapıldı.

Dönem Başkanlığını Malatya Valisi Ali Kaban’ın yaptığı toplantıya, Ajans Genel Sekreter Vekili Abdulvahap Yoğunlu, FKA Yönetim Kurulu Üyeleri, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Tunceli’nin de aralarında olduğu Elazığ, Bingöl, Malatya Sanayi Ticaret Odası Başkanları, il genel meclisi başkanları katıldı.

 

Turizm ve endüstriyel gelişim

Bölgede turizmin ve endüstriyel üretimin gelişimine etkin biçimde katkı sağlayacak mekanizmaların geliştirilmesinin amaçlandığı 19 milyon TL bütçeli 2018 Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programına dikkat çeken Vali Kaban, bölge genelinde 51 proje başvurusu yapıldığını açıkladı.

Kaban, "TRBl Bölgesinin kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygun proje önerilerinin fizibilite ve eklerinin hazırlanması amacıyla tasarlanan Fizibilite Desteği Programı kapsamında, başvuruda bulunulan projelerin değerlendirme sonuçları toplantımızda görüşülecektir" dedi.

Daha sonra, toplantı ajansın devam eden faaliyetleri ile ilgili konuların görüşülmesiyle sürdü.

Önce, Tunceli Belediye Başkanlığı binasındaki toplantı salonunda yapılacağı duyurulan FKA toplantısının daha sonra yeri değiştirildi. Saat 11.00’da Tunceli Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen dönem toplantısı, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin hayırlı olması temennisinde de bulunuldu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 637
 Dün : 15259
 Toplam : 27790082
 Ip No : 52.91.176.251