Manşet 13.3.2019 08:45:15 2376 defa okundu

FATİH MAÇOĞLU’NA YAPILAN HAKSIZLIĞA KARŞI BİRKAÇ SÖZ VE DERSİM’İN VİCDANINA MÜTEVAZİ BİR NOT

Avukat Ali Rıza GÜDER'in kaleminden...

PKK yöneticisi Ali Haydar Kaytan, iki gün önce kamuoyuna yansıyan açıklamasında, Fatih Maçoğlu’nun Sosyalist Meclisler Federasyonu Tunceli Belediye Başkan Adaylığına karşı şu ifadelerde bulunmuştur:  “Şu anda GÖSTERMESİ GEREKEN en doğru tutum, adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir.

Dersim’de devrimci örgütlerin ve demokratik kurumların güç birliği yaptığı dönemde, Maçoğlu’nun güç birliği dışında hareket etmesi KENDİSİ AÇISINDAN DOĞRU OLMAYACAKTIR.”

Birleşmiş Milletler 1966 tarihli İnsan Hakları Sözleşmesi’nin İLK maddesine göre; “her bireyin kendi kaderini tayin hakkı vardır ve bu hakka binaen herkes siyasi statüsünü özgürce tayin eder.”

Elinden silah taşıyan birinden gelen yukarıdaki açıklama, Fatih Maçoğlu’nun en temel hakkı da dahil, halk iradesine silah gölgesiyle baskı kurma girişimidir.

Bu yaklaşımı REDDEDİYORUM.

Doğduğumuz bu güzel toprakların temsili ve yönetimi bir hak veya mülk değil sadece EMANETTİR.

Dersim, özgür insanların ve özgür toprakların diyarıdır. Vereceğimiz kararların kaynağı aklımız ve yüreğimizdir, KORKULARIMIZ DEĞİL...

 Özgürlük ve adalet, insanoğlunun yaşamına anlam veren, uğruna mücadele etmeye değer temel değerlerdir. Ve bu değerler tehdit altında olduğunda karşı durmak ve sessiz kalmamak özgür insanın kendine ve topluma vicdan borcudur.

Fatih Maçoğlu’nun aday olma ve topluma siyaset yoluyla hizmet etme hakkını; ifade hürriyetini bütün kalbimle destekliyorum. Sn. Başkan, güzel Ovacığımızın ve şehrimizin daha güzel daha yaşanır bir yer olması için elinden geleni yapmıştır. Yaptıkları için Allah razı olsun yapamadıkları için de canı sağ olsun.

Fatih Maçoğlu’na verdiği emek için; iyi bir insan, dürüst bir siyasetçi olduğu için; şehrimize huzur verdiği ve huzur vaad ettiği için (haddime düşerse) teşekkür etmek isterim.

Haksızlığa uğrayan kim olursa Dersim’de bir DOSTU vardır. 

Saygılarımla...

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6605
 Dün : 16086
 Toplam : 29315771
 Ip No : 52.23.234.7