Sürmanşet 23.3.2020 20:14:51 497 defa okundu

#EvindeKalTunceli

Tunceli Valiliği’nden vefalı çalışma

Türkiye’de corona virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik hastalığı olanların dışarı çıkması kısıtlandı. Tunceli Valiliği “Vefa Sosyal Destek Grupları” oluşturarak merkez ve 7 ilçede dışarı çıkamayan kısıtlı vatandaşlara gıda ulaştırıyor. Bu amaçla telefon hattı tahsis edilen korona nedeniyle dışarı çıkması kısıtlanan vatandaşların araması halinde, ihtiyaç duydukları gıdalar adreslerine bırakılıyor.

“KESİNTİSİZ HİZMET” DİYE AÇIKLANDI

Tunceli Valiliği tarafından 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlara yönelik ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar için çeşitli STK ile kurumlar tarafından evlerine ulaştırılacak. 

Valilik, bu amaçla telefon hattı tahsis edildiğini duyurdu ve çalışmanın Tunceli merkezin yanı sıra 7 ilçede de yürütüleceğini belirtti. Bu kapsamda, arayanlara gıda paketleri ulaştırıldığı belirtilen vefa projesinin detayları ise şu cümlelerle aktarıldı; “65 yaş ve üzeri, bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.

İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız, Tunceli Valiliği Vefa İletişim Merkezi’nde 0428 213 33 33 numaralı hattan ve 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını 7 gün 24 saat kesintisiz olarak bildirebilecek.

Söz konusu ihtiyaçlar; Emniyet, Jandarma, AFAD, Kızılay, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile diğer kamu görevlileri tarafından ivedi şekilde giderilecektir.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13551
 Dün : 39200
 Toplam : 35508796
 Ip No : 3.83.188.254