Kadın & Sağlık 1.2.2018 08:10:00 1140 defa okundu

Esentepeliler dertli

Tunceli merkez Esentepe Mahallesinde yaşayan vatandaşlar dertli. Vali Tuncay Sonel'e seslenen mahalleli, bakın ne istiyor...

Esentepeliler Sesleniyor “Sayın Valim Bu Soruna Çözüm Bulun”

 

Tunceli merkez Esentepe Mahallesinde yaşayan vatandaşlar, bu kadar dar alanda üç adet baz istasyonu, TRT, 112 verici istasyonunun olmasına itiraz ediyor ve Vali Tuncay Sonel’den duruma çözüm bulmasını istiyor. Verici ve baz istasyonlarından yayılan radyasyondan kanser olanların varlığına dikkat çeken Azime Çiçek, mahallede bu nedenle göçlerin yaşandığını belirterek, Tunceli Valisi Sonel’e sesleniyor ve; “Parası olanlar başka yerlerde. Evleri olanlar gittiler fakat biz gidemiyoruz. Çünkü gidecek yerimiz yok. Sayın Valimize sesleniyorum; bize yardımcı olsun, baz istasyonlarını şehrin dışına taşısın” diyor.

Baz istasyonunun neredeyse evlere bitişik nizamda yerleştirildiği Esentepe’de yaşayan Güler Yeşil ise, hem sağlık açısından hem çevreye verdiği zarar açısından baz istasyonuna karşı olduklarını söylüyor ve ekliyor, “Çocuklarımız büyük tehlike altında. Direkler resmen evlerimize bitişik yapılmış durumda”

 

İzni Kim Verdi?

Yarın ki EMEK'imizde...

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6108
 Dün : 10303
 Toplam : 26432599
 Ip No : 54.144.82.216