Sürmanşet 18.4.2019 08:58:45 901 defa okundu

Eş Başkanlar Mazbatasını Aldı

Tunceli/ Mazgirt’e bağlı Akpazar Belediyesi Eş Başkanları Orhan Çelebi ve Songül Doğan belediye açılışını gerçekleştirerek göreve başladı.

Halkın katılımıyla gerçekleşen açılışta eş başkanlar, kayyumdan görevi devraldıklarını söyleyerek el ele vererek özgürlüğü büyütme zamanının geldiğini, Akpazar için çalışacaklarını ifade ettiler.

 

Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar Belediyesi Eş Başkanları Orhan Çelebi ve Songül Doğan, yapılan itirazlar nedeniyle mazbatalarını dün aldı. Seyitli Köprüsü’nde HDP’li eş başkanlar, kurum temsilcileri ve çok sayıda yurttaşın katılımıyla konvoy gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Akpazar Belediyesi Eş Başkanı Orhan Çelebi; “Kar, yağmur, çamur demeden büyük bir çalışma yürüttük. Mücadele verdik. 1 Nisan’da almamız gereken mazbatamızı bugün alabildik. Halkımızın sabırla bunu beklemesi büyük bir onurdur. Belediyemizi, sizlere ait olanı teslim alıyoruz. Bugünden itibaren Peri’mizi yeniden inşa edeceğiz. Bizimle birlikte yola çıkan, büyük emekler veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Yurttaşlarımızın sesi, emekçisi olacağız”

 “2143 yurttaşımızın sesi, emekçisi olacağız dedik. Hiçbir yurttaşımızın kaygısı olmasın, hizmetimizi herkese götüreceğiz. Biz eşit ve özgür yaşamak istiyoruz. Bu özgürlüğü el ele vererek büyütmek istiyoruz. Oy veren, vermeyen yurttaşlarımızın hepsi aynı değere sahiptir” diyen Çelebi, konuşmasına şu şekilde devam etti;

“Tek bir amacımız var, güzel Peri’mizi hak ettiği yere getirmek. Burada yapacağımız projeler, yatırımlar, üreticimizin ürettiğine sahip çıkmasını ve Peri’mizin daha güzel olmasını sağlayacak.”

 

Kayyumun koltuğu kaldırıldı

Açılış gerçekleştirildikten sonra kayyumun koltuğunu kaldıran belediye eş başkanları “Belediyemiz, Peri halkının hizmetindedir. Belediyemizde eş başkanlık sistemi olacak. HDP olarak gasp edilen belediyelerimizde kayyumların oturduğu koltukları kaldırma kararımız var. Bu karar doğrultusunda kayyumun koltuğunu kaldırdık, iki koltuk koyduk.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: PİRHA

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5865
 Dün : 16130
 Toplam : 30707803
 Ip No : 35.175.200.4