Siyaset 13.7.2020 19:36:58 3312 defa okundu

“Eril zihniyet yenilinceye kadar mücadeleye devam”

Halkların Demokratik Partisi Kadın Meclisi üyeleri, “Kadın mücadelesi her yerde” kampanyası kapsamında Tunceli merkezdeki Sanat Sokağı’nda bir araya geldi. İşte itirazları:

 

Halkların Demokratik Partisi Kadın Meclisi üyeleri, “Kadın mücadelesi her yerde” kampanyası kapsamında Tunceli merkezdeki Sanat Sokağı’nda bir araya geldi. 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi Öğrencisi Gülistan Doku’nun akıbetinin de sorgulandığı eylemde, “Eril zihniyet yenilinceye kadar mücadeleye devam” denildi.

 

“KADIN MÜCADELESİ KAZANACAK”

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Diyarbakır Milletvekilli Dersim Dağ, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz’in de katıldığı eylemde, Türkçe ve Kürtçe pankartlar açıldı, ‘Gülistan Doku Nerede’, ‘Katledilen kadınlar isyanımızdır’, ‘Koruma, aklama, yargıla’ ‘Sessiz kalmıyoruz, hesap soruyoruz’ dövizleri taşındı.

Burada konuşan Halkların Demokratik Partisi Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, iktidarların kadına yönelik politikalarına değindi ve “ Bizim belirlediğimiz sınırlarda bizim istediğimiz gibi yaşayacaksınız. Kadının rengi ülkede hakim olana kadar mücadele edeceğiz. Gülistan Doku Nerede? Melek’in katilleri kim? diye sormaya devam edeceğiz. Genç kadınlar politikalarınıza boyun eğmeyecek. Bu mücadele gün be gün büyüyecek. Eril zihniyet kaybedecek, kadın mücadelesi kazanacak” dedi.

“YÜRÜYÜŞÜ ENGELLEMEK İÇİN TOPLANANLAR GÜLİSTAN’I BULMAK İÇİN TOPLANMADI”

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran ise, “Yürüyüşümüzü engellemek için toplananlar Gülistan Doku’yu bulmak için toplanmadı.” diye konuştu.

 DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz de Gülistan Doku’nun durumuna dikkat çekerek, “Onu kaybettirenler onu bulsunlar. Kadınlar sizin korkulu rüyanız olmaya devam edecek. Bütün saldırılarınıza rağmen kadınlar ayakta ve mücadele etmeye devam ediyor” diye konuştu.

Açıklamanın ardından oturma eylemi yapılarak müzik eşliğinde halaylar çekildi. Son olarak, gökyüzüne mor ve beyaz renkli balonlar uçuruldu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2939
 Dün : 19845
 Toplam : 43659033
 Ip No : 3.215.79.116