Manşet 25.6.2019 20:38:24 1428 defa okundu

Engin’i arama çalışmaları sürüyor

Drone ile Munzur ve kıyıları taranıyor

ENGİN EROĞLU'NUN HALAY GÖRÜNTÜLERİ İÇİN YANDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ   https://www.youtube.com/watch?v=L3eJPfZzMvo

 

 DRONE GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEMEK İÇİN YANDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ https://www.youtube.com/watch?v=0lJEb5OOGHM

 

Tunceli’nin Ovacık ilçesi Yaylagünü köyü Sorşvenk Mezrasında yaşayan ve 15 Haziran’dan bu yana kendisinden haber alınamayan Engin Eroğlu’nu arama çalışmalarından sonuç alınamıyor. Günlerdir ekipler ve gönüllülerin katıldığı arama çalışmalarında, son üç gündür Drone ile havadan da tarama yapılıyor. Kayseri’den gelen Türkuaz su altı arama-kurtarma ekibinin drone ile yaptığı aramalarda Munzur Nehri’nin büyük kısmı taranırken, ekiplerin yarın Tunceli merkezdeki Uzunçayır Baraj Gölünde aramalara başlaması bekleniyor. Bu arada, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla tam donanımlı bir ekibin yola çıktığı da öğrenildi.

 

Engin Eroğlu’nun arama çalışmalarına Mersin’den destek

11 gündür kendisinden haber alınamayan 27 yaşındaki Engin Eroğlu’nu arama çalışmalarına destek vermek için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in tam donanımlı bir ekip gönderdiği öğrenildi.

 

2 dalgıç, 5 dağcı

AFAD, UMKE, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına bağlı su altı timleri ile Elazığ, Diyarbakır, Malatya, Cizre’den gelen ekiplerin de zaman zaman katkı sunduğu, şimdi de Kayseri’den Türkuaz su altı ve akarsu arama kurtarma ekibi ve gönüllülerin yürüttüğü arama çalışmalarına Mersin’den de destek geliyor.

 

İtfaiye Daire Başkanlığı arama kurtarma ekibinden 2 dalgıç 5 dağcıdan oluşan 7 kişilik ekibin Eroğlu’nu arama çalışmaları için Mersin’den Tunceli’ye gelmek üzere yola çıktığı öğrenildi.

 

Küçükçekmece sualtı arama kurtarma ekibi de çalışmalara destek olacak

Tunceli Belediyesi resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Engin’i arama çalışmalarına destek olmak için gelecek ekiplerin Tunceli veya Ovacık Belediyesi ile irtibata geçmesi istendi. Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Sivil Savunma Amirliği Sualtı Arama Kurtarma Ekibi’nin de geleceği duyurulan açıklamada; 

 

“15 Haziran’da Ovacık ilçesinde hayvanlarını Munzur Vadisi boyunca otlatmak için meraya götüren ve bir daha kendisinden haber alınamayan Dersim’in Ovacık ilçesine bağlı Yoncalı Köyü’nde yaşayan Engin Eroğlu için arama çalışmaları devam ediyor.

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Arama Kurtarma Derneği (AKUT), gönüllü arama ekipleri, belediyemizin çağrısı üzerine Cizre Belediyesi’nden gelen dalgıç ekibi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi dalgıç ekipleri, Kayseri’den arama çalışmalarına katılmak üzere gelen Turkuaz arama-kurtarma ekibi, Malatya’dan gelen ekipler arama çalışmalarını Munzur üzerinde sürdürüyor. Bunun yanı sıra, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Sivil Savunma Amirliği Sualtı Arama Kurtarma Ekibi de bu çalışmalara katılmak üzere bugün yola çıktı.

 

Engin kardeşimizi arama çalışmalarına gelecek ekiplerin, Ovacık Belediyesi ile yaptığımız koordineli çalışmalar dolayısıyla Dersim ve Ovacık Belediyeleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

 

Sosyal medyada yapılan bilgi kirliliği, yapılan yanlış haberler ailenin manevi olarak yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle, ailenin içerisinde bulunduğu bu hassas süreçte herkesi duyarlı olmaya ve aileye bu duyarlılıkla yaklaşarak, omuz vermeye bekliyoruz.

 

Arama çalışmalarına farklı illerden gelecek olan ekiplere çağrımız geçerlidir, profesyonel ekipleri Engin Eroğlu’nu arama çalışmalarına katılmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 

***

Engin’in son görüntüleri ve Drone ile yapılan arama çalışmalarını yayınladık

Bu arada, Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı kanalımızda, Engin Eroğlu’nun kaybolmadan önce çekilmiş bir videosu ile arama çalışmalarında Drone ile havadan ve karadan yapılan çalışmaların videolarını izleyebilirsiniz.

 

EROĞLU'NU ARAMA ÇALIŞMALARINI İZLEMEK İÇİN YANDAKİ LİNKE TIKLAYINIZ https://www.youtube.com/watch?v=ILf3eqqy8WY

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13703
 Dün : 40026
 Toplam : 37813804
 Ip No : 3.237.43.68