İlçe Haberleri 4.7.2019 20:24:12 2242 defa okundu

Engin Eroğlu sonsuzluğa uğurlandı

Munzur Nehri’nde 19 gün süreyle aranan ve dün cansız bedeni bulunan 27 yaşındaki Engin Eroğlu, Ovacık Cemevi’nde binlerce kişinin katıldığı törenin ardından sonsuzluğa uğurlandı. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Siyasiler, STK temsilcilerinin de arasında olduğu binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde ağıtlar gözyaşına karıştı. “Sözün bittiği yer” tanımına denk bu cenaze töreninin ardından, Engin Sorşvenk mezrasında sonsuzluğa uğurlandı.

 

Ovacık Cemevi’nde uğurlama merasimi gerçekleşti

Tunceli’de 15 Haziran günü bir yolcu otobüsünün açılan bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur’a düştüğü öngörüsüyle günlerdir nehirde aranan Engin Eroğlu’nun cansız bedeni kaybolmasından 19 gün sonra bulundu. Engin’in naaşı önce Tunceli Devlet Hastanesine ardından da Malatya Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde tekrar Tunceli’ye getirilen cenaze, bugün gözyaşları ve ağıtlarla toprağa teslim edildi.

 

Ovacık Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine; bazı siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bazı ilçe belediye başkanları, Tunceli Baro Başkanı Kenan Çetin ve binlerce vatandaş katıldı.

 

Engin’in cansız bedenine Torunoba mevkiinde ulaşıldı

15 Hazirandan bu yana kendisinden haber alınamayan Engin Eroğlu’nun cansız bedenine düştüğü öngörülen yerden 8 km uzaklıktaki Torunoba mevkiinde ulaşıldı. Eroğlu’nun naaşı Tunceli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Ardından kesin ölüm sebebinin anlaşılması için Malatya Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Yapılan otopsinin ardından gece saatlerinde Tunceli’ye getirilen Eroğlu’nun naaşı, bugün saat 14.00 sıralarında Ovacık Cemevi’nde gerçekleştirilen cenaze merasiminden sonra toprağa verildi.

Ovacık Cemevi’nde sonsuzluğa uğurlanan Eroğlu, Sorşwenk Mezrasında ağıtlar eşliğinde toprağa verildi.

 

Pir Zeynel Batar gülbenk okudu

Cenaze merasimini yürüten Pir Zeynel Batar, deyiş ve gülbenk okudu. Ağıtlar yakılarak Yaylagünü Köyü’ne bağlı Şorşwenk mezrasına getirilen Engin Eroğlu, gözyaşları içinde toprağa verildi.

 

Ez bımiri Engo!

Cenazede, tabutun üzerine Dersimspor forması konulan Engin’in cenaze töreninde yüzlerce kişinin arasından babasının sık sık Ez bımiri Engo nidası yükseldi.

Cenaze törenine binlerce kişi katıldı.

Gülüzar-Halil İbrahim Eroğlu çiftinin beş çocuğunun en küçüğü olan Engin, ölümüyle ardında büyük bir yas bıraktı. Kaybolduğunda ise neredeyse ülke gündemine yerleşen arama kurtarma çalışmalarıyla kendisinden söz ettirdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4626
 Dün : 18598
 Toplam : 38441221
 Ip No : 3.219.167.194