Manşet 12.5.2021 10:49:51 330 defa okundu

‘Engelsiz Bir Dünya Yaratma Mücadelemize Devam Edeceğiz’

“ENGELSİZ BİR DÜNYA YARATMA MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Yerine kayyum atanan Akpazar (Peri) Belediye Eş Başkanı Orhan Çelebi ile Halkların Demokratik Partisi PM üyesi Helin Yağmur Uci, Engelliler Haftası vesilesiyle engelli vatandaşları ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Çelebi, “Engelsiz bir dünya yaratma mücadelemizde, engel tanımayan yurttaşlarımızı ziyaret ettik. Bizler her zaman olduğu gibi bugünde engelsiz bir dünya yaratma mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Yerine kayyum atanan Akpazar (Peri) Belediye Eş Başkanı Orhan Çelebi ile Halkların Demokratik Partisi PM üyesi Helin Yağmur Uci, Engelliler Haftası dolayısıyla Akpazar’da engelli vatandaşları ziyaret etti.

“ENGELSİZ BİR DÜNYA YARATMA MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyarete dair açıklama yapan Çelebi, şunları kaydetti:

“Birleşmiş Milletlere bağlı 156 ülkenin kabul ettiği ve her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Engelliler haftası bu yılda tüm dünyada kutlanıyor. Sorunu sadece bir engelli sorunu olarak görenler bu soruna çözüm üretmektedir hiçbir çaba sarf etmiyorlar. Türkiye de resmî rakamlara göre 12 Milyona aşkın Engelli vatandaş bulunmakta. Bu kadar yüksek sayıda vatandaşın engellerle yaşaması kabul edilecek bir durum değildir. Esas engelin sistemin kendisinden kaynaklı olduğunu görmek zorundayız. Vatandaşların kimi sebeplerden kaynaklı olarak engelli görülmeleri ve bu vatandaşların “işe yaramaz” olarak değerlendirilmeleri bile sorunun gerçekliğini ortaya koymaktadır. Halbuki her “Engelli vatandaşın” yapacağı bir iş olduğunu biliyoruz. Önemli olan bu vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak mekanizmaların kurulmasıdır. Sadece senede bir hatırlanma yerine her gün bu vatandaşlarımızın önüne konulan engellerin kaldırılması için mücadele etmemiz gerekiyor. Amacımız hiçbir engel tanımayarak hayata tutunan ve yararlı birer yurttaş haline gelmek isteyen bu vatandaşlarımızın önündeki engeller kaldırmaktır. Yoksa bunlar engellidir diyerek işin içinden çıkamayız.

Bizler her zaman olduğu gibi bugünde engelsiz bir dünya yaratma mücadelemize devam edeceğiz. Hiçbir Engel tanımadan yaşama tutunan bu yurttaşlarımızın yanı başında olmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2603
 Dün : 19845
 Toplam : 43658697
 Ip No : 3.215.79.116