Eğitim 29.3.2018 19:33:11 1389 defa okundu

En çok kitap okuyanlara kitap ve altın

Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında "Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler" sloganıyla düzenlenen kitap okuma etkinliğinde, en çok kitap okuyanlara altın verildi.

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, kamu görevlileri ve vatandaşlar arasından en çok kitap okuduğu tespit edilen Mehmet Ali Türker İlkokulu öğrencisi Şevin Gülbahar, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi İlkcan Dumanoğlu, Dersim Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Altepe, Munzur Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Yeliz Şentürk, Özel Uğur Okulları  Öğretmenlerinden Seher Kont Erdoğan ve vatandaşlardan da Nimet Aşkın'a Vali Sonel tarafından  kitap ve altın hediye edildi.

 

"Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler"

Tunceli Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen etkinliğe, Başkanvekili Tuncay Sonel'in yanı sıra, Vali Yardımcısı Akın Zor, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Hakan Ulaşoğlu, Kütüphane Müdürü Şengül Arguç ile en çok kitap okuyan yurttaşlar, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Tuncay Sonel, kütüphanelerin toplumdaki önemini vurgulayarak başladığı konuşmasında, insanlara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında kent genelinde "Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler" sloganıyla en çok kitap okuyanları onurlandırdıklarını söyledi.

 

“Kütüphaneler, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesidir”

Kütüphanelerin toplumun bilgi birikiminin, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesi olduğunu söyleyen Vali/Belediye Başkan Vekili Sonel, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

"Bu anlamlı haftanın kitap okuma alışkanlığına, bilgiye ve öğrenmeye olan ilgiyi artırmasını diliyorum. Biz de belediyemize ait kütüphaneyi yenileyerek daha modern bir şekilde öğrencilerin hizmetine sunduk. Binlerce kitabın yer aldığı kütüphanede öğrencilere, ödevlerinde yardımcı olmak için ücretsiz internet imkanı, çay, meşrubat ve öğle yemeği sunuyoruz. Çalışmalar kapsamında, kütüphanedeki masalar ve rafların tamamı, klima sistemi yenilendi. Öğrenciler yenilenen kütüphane sayesinde, gün boyu dışarı çıkmadan araştırmalarını yapıp ders çalışabiliyor. Biz de kütüphanemizde en çok kitap okuyan yöre insanımızın kaydını çıkardık ve kayıtlarda başarılı olduklarını tespit ettiğimiz çocuklarımızı ve diğer arkadaşlarımızı tebrik ediyorum."

 

Kitap okuyanlara kitap ve altın armağan edildi

Vali Sonel;  ilkokul, ortaokul, lise, üniversite, kamu görevlileri ve vatandaşlar arasından en çok kitap okuduğu tespit edilen Mehmet Ali Türker İlkokulu öğrencisi Şevin Gülbahar, Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi İlkcan Dumanoğlu, Dersim Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Altepe, Munzur Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Yeliz Şentürk, Özel Uğur Okulları  Öğretmenlerinden Seher Kont Erdoğan ve vatandaşlardan da Nimet Aşkın'a kitap ve altın hediye etti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7796
 Dün : 11949
 Toplam : 25536140
 Ip No : 54.162.239.233