Kadın & Sağlık 24.8.2019 19:37:37 1585 defa okundu

Emine Bulut’un Katledilmesine Tepki Yağdı

Emine Bulut’un 4 yıl önce ayrıldığı Fedai Baran tarafından öldürülmesine sosyal medyada birçok sanatçı ve spor kulübü tarafından tepki yağarken; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.

#Sessizkalmayacağız

Emine Bulut’un katledilmesine yönelik sosyal medyada birçok kişi tarafından #EmineBulut, #Ölmekİstemiyorum ve #Sessizkalmayacağız etiketleri altında tepki gösterildi.

 

“İki Hukuk Müşaviri görevlendirildi”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından da konuyla ilgili açıklama yapılarak Emine Bulut’un kızının psikologların gözetiminde olduğu belirtildi. Açıklamada, “Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki Hukuk Müşaviri görevlendirilmiştir” denildi.

 

 “Kadın cinayetleri son bulsun!”

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor kulüpleri başta olmak üzere çok sayıda spor kulübü tarafından yaşanan katliam sosyal medya hesaplarından kınandı.

Galatasaray Kulübünün paylaşımında, “Hayattan koparılan bir kadın daha olmasın diye sessiz kalmayacağız. Yaşanan bu vahşet son olsun, kadın cinayetleri son bulsun!” ifadelerine yer verildi.

 

Fenerbahçe: “Failinin en ağır ceza ile yargılanmasını istiyoruz”

Fenerbahçe Kulübünün sosyal medya hesabından paylaşılan mesajda, “Yaşanan bu vahşete sessiz kalmıyoruz! Failinin en ağır ceza ile yargılanmasını, toplumumuzda kadın cinayetlerinin artık son bulmasını diliyoruz!” denildi.

 

 

Beşiktaş: “Alışmayacağız, susmayacağız!”

Beşiktaş Kulübü de konuyla ilgili, “Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz! Kadın cinayetlerinin son bulmasını, faillerin en ağır cezalarla yargılanmasını diliyoruz. Alışmayacağız, susmayacağız!” paylaşımı yaptı.

 

Trabzonspor: “Bu vahşet artık son bulsun”

Trabzonspor Kulübünün sosyal medya hesabında paylaşılan mesajda ise, “Kadın cinayetleri karşısında sessiz kalmayacağız. Bu vahşet artık son bulsun” denildi.

 

Aralarında Hazal Kaya, Haluk Levent, Gökhan Özoğuz, Fatma Turgut gibi isimlerin bulunduğu sanatçılar da Twitter hesaplarından yapılan bu katliamı kınadı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3908
 Dün : 20651
 Toplam : 36705933
 Ip No : 3.230.154.129