Eğitim 25.11.2019 20:19:07 908 defa okundu

Ekmekci, “Öğretmenlik anlatılmaz yaşanır bir aşktır”

 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

“24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle Tunceli'de etkinlik düzenlendi. Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, “Öğretmenlik gücünü sevgiden ve vefakarlıktan alan bir meslektir, anlatılmaz yaşanır bir aşktır. Bizlerin gönlünde tohum olup çocuklarımızın gözlerinde filizlenen bir aşk...” dedi.

 

“Öğretmenlik iş meselesi değil, gönül bağıdır”

“24 Kasım Öğretmenler Günü” Tunceli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Vali Tuncay Sonel, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, bazı kurum amirleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Ekmekci, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek, “Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmeni unvanını kabul ettiği ve bizlere armağanı olan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü başta olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi ve şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Her gün işe değil okula gitmek üzere evinden çıkan bir meslek grubuna rehberlik yapmak ve bu grubun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.  Hayatım boyunca başka işlerle uğraşma imkanım oldu ama hiçbir zaman öğretmenlikten vazgeçmedim. Çünkü gördüm ki bu iş meselesi değil, gönül bağıdır. Öğretmenlik gücünü sevgiden ve vefakarlıktan alan bir meslektir, anlatılmaz yaşanır bir aşktır. Bizlerin gönlünde tohum olup çocuklarımızın gözlerinde filizlenen bir aşk... Aslında söylenecek çok şey var. Sizler, bizler hep birlikte bu ülkenin geleceğini inşa ediyoruz, hakkınız ödenemez. Atatürk’ün yaktığı eğitim meşalesinin ışığını yeni nesillere taşıyan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

 

Programda öğrenciler, günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okudu. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni sonrası anasınıfı öğrencileri gösterilerini sunarken programda, öğretmenlerden oluşan koro çeşitli eserlerden oluşan parçalar da seslendirdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5347
 Dün : 21737
 Toplam : 38391357
 Ip No : 34.200.222.93