İlçe Haberleri 28.8.2019 18:52:21 4114 defa okundu

“Eğitim için bir el de sen tut”

İstanbul’un Kadıköy ilçesinden Tunceli’nin Pülümür ilçesindeki ihtiyaç sahibi çocuklar için Acıbadem, Rasimpaşa ve Koşuyolu Gönüllü Evleri tarafından, “Eğitim için bir el de sen tut” kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında, bir grup gönüllü ile ilçede yaşayan 150 çocuk için yardım toplanacağı bildirildi.

 

Pülümür’deki çocuklar için destek kampanyası

Kadıköy Belediyesi tarafından; Acıbadem, Rasimpaşa ve Koşuyolu Gönüllü Evleri’nin, Pülümür’de yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklar için “Eğitim için bir el de sen tut” isimli destek kampanyası başlatıldığı açıklandı.  Pülümür Belediyesi tarafından belirlenen 150 çocuğun bot, mont, çanta, okul forması, atkı ve bere gibi ihtiyaçlarının karşılanacağı açıklanan kampanyanın, 15 Eylüle kadar devam edeceği belirtildi. Kampanya, ilçedeki Dede Korkut İlköğretim Okulu’nda kütüphane kurulması için kitap, Gazi Anadolu Lisesi’ndeki müzik sınıfı için müzik aletleri bağışını da kapsıyor.

 

“15 Eylülde Pülümür’e Bekliyoruz”

Kampanya hakkında bilgi veren Koşuyolu Gönüllü Evi Başkan Yardımcısı Mine Özkul,  “Eğitim için bir el de sen tut” destek kampanyasında gerçekleşecek kitap ve müzik aletleri bağışının yıl boyunca yapılabileceğine dikkat çekti ve ihtiyaç sahibi öğrencilere forma göndermek için iki yıl destek kampanyası düzenlediğini hatırlattı. Özkul, bu yıl ise üç gönüllü evin bir araya geldiğini bu sayede kampanyanın kapsamının genişlediğini ve kampanyanın daha fazla çocuğa dokunacağını söyledi. Verilen desteğin 150 çocuk ile paylaşılacağını belirten Özkul 15 Eylülde Pülümür’de olacaklarını bildirdi.

 

Kadıköylünün doğaya ve insana dokunmayı sevdiğini ve kısa bir süre önce başlayan kampanyanın çok fazla destek gördüğünü dile getiren Mine Özkul, buna benzer kampanyaların sürekli olması gerektiğini söyledi.

 

“Verilen Destekle Büyüdük”

Acıbadem Gönüllü Evi Başkan Yardımcısı Ali Toroz ise, iki yıl önce bir arkadaşının Pülümür’deki çocukların okul formasına ihtiyacı olduğunu söylediğini belirtti. Rasimpaşa ve Koşuyolu Gönüllü Evi’nin de destek verdiğini aktaran Toroz, bu destekle daha da güçlendiklerini belitti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13963
 Dün : 22719
 Toplam : 40263713
 Ip No : 3.238.147.211