Kadın & Sağlık 28.1.2018 10:49:36 1298 defa okundu

EMITT’te son gün

Tunceli, İstanbul’da Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te kendisini tanıtmaya çalışıyor. Bugün son gün ve bakın 3 günde neler yaşandı, kimler katıldı...

Tunceli EMEK- Tunceli, İstanbul’da Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te kendisini tanıtmaya çalışıyor. Büyükçekmece'deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin'in katılımıyla gerçekleştirilen fuar, bugün sona erecek. EMITT’te, Tunceli 12 nolu salondaki standında konuklarını ağırlarken, ziyaretçilerinden biri de Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’dı.

Yayman, ziyaret ettiği Tunceli standında "Diğer şehirlerin aksine Tunceli standında ne çok kadın var" dedi. Kadınlardan birinin "Biz bayanlar" diye konuşmaya başlaması üzerine de Hüseyin Yayman "Hayır kendinize kadın" diye hitap edin, şeklinde düzeltmede bulundu.

Bazı Tunceli dernekleri yöneticileri, yazarlar ve akademisyenler ile işinsanlarının da ağırlandığı dört gün süren fuar, 28 Ocak Pazar günü (bugün) sona erecek.

 

EMITT Sona Eriyor

İstanbul Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde Perşembe günü kapılarını ziyaretçilerine açan EMITT Fuarında, Tunceli de açtığı stand ile kendisini tanıtmaya çalışıyor. Tunceli Vali Yardımcısı Akın Zor, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı, Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Hakan Ulaşoğlu, TSO Başkanı Yusuf Cengiz, ESOB Başkanı Hıdır Belice’nin de katıldığı fuarda, ilimizden giden işletme sahipleri ile Tunceli EMEK Gazetesi de stand açtı.

 

Yirmi İkincisi Düzenlendi

Bu yıl 22'ncisi düzenlenen EMITT Turizm Fuarı, 85 ülkeden gelen turizmcinin tanıtım yapmak, turist çekmek için İstanbul Büyükçekmece'de bir araya geldiği platforma dönüştü. Fuarda; yöresel oyunlar, yiyecekler fuarı gezenlerin ilgisini çekti.

Tunceli standında ise sabun, Hozatlı kadınların yaptığı bez bebekler, bal, peynir, üzerinde kentin tarihi ve doğal güzelliklerinin yer aldığı fotoğraf baskısından kupa ve tişörtler, rafting botu, tabloların sergilendiği zaman zaman da satışının yapıldığı standda, konuklara kultik çekirdeği, Munzur Su, kuru dut ikram ediliyor.

Tuncelili işverenlerden İstanbul’da yaşayan Hasan Temur ise cumartesi günü standa niyaz getirerek dağıtılmasını sağladı.

Fuarda, Tunceli standını ziyaret edenler arasında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İstanbul’daki Hozat Kültür ve Kalkınma Derneği Başkan Ali Haydar Çavuş, 62 Pertekspor Kulüp Başkanı Hakan Özer, İş insanlarımızdan Ali Büyükdağ, Munzur Su yöneticileri, Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Emel Tığlı, Yazar-Araştırmacı Ali Kaya, Dilbilimci-Yazar Mehmet Tüzün, bazı üniversitelerden akademisyenler ve farklı illerden belediye başkanları da vardı.

Tunceli standını ziyaret eden konukları, Vali Yardımcısı Akın Zor, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı, Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Hakan Ulaşoğlu ile  Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personellerinden Veda Aylar karşıladı.

Dört gün süren EMITT Fuarı süresince, Tunceli’yi temsilen orada bulunan Erdoğan Elaldı ile Veda Aylar’ın konuk ağırlamadaki zerafetleri ve üstün çabaları dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Hozat Belediye Meclis Üyesi Seyran Dilekçi üzerinden sürekli iletişim kuran Tuncelili İşverenlerimizden Veysel Güler ise fuar alanına öğle yemeği göndererek katkı sundu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6010
 Dün : 10303
 Toplam : 26432501
 Ip No : 54.144.82.216