İlçe Haberleri 16.9.2019 08:00:00 1945 defa okundu

Düzgün Baba Cemevi’nden Aşure Etkinliği

Nazımiye Düzgün Baba Cemevi tarafından aşure etkinliği düzenlendi.

Tunceli merkezdeki Seyid Rıza Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, “Nasıl 1400 yıl önce zulme, zorbalığa, ihanete karşı Kerbela’da direniş ile sembolleşen Yezit ve ordusuna diz çökmeyip direnerek şehit düşen Hz. Hüseyin varsa, o günden bugüne Yezit’ler ve onların halklar üzerinde yarattığı Kerbela’lar yaşatıldı.”  dedi. Konuşmanın ardından Kureyşan Ocağı Piri Cemal Can’ın okuduğu gulbengin ardından aşure dağıtıldı.

 

“HAK VE ADALET MÜCADELEMİZİ YÜKSELTECEĞİZ”

Tunceli’de, Nazımiye Düzgün Baba Cemevi tarafından aşure etkinliği düzenlendi. Merkezdeki Seyid Rıza Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Düzgün Baba Cemevi’nde hizmet yürütenler, vatandaşlar, bazı siyasi parti ve kurum temsilcileri katıldı. Burada konuşan Cemevi Başkanı Sinan Kırmızıçiçek, “Nasıl 1400 yıl önce zulme, zorbalığa, ihanete karşı Kerbela’da direniş ile sembolleşen, Yezit’e, ordusuna diz çökmeyip direnerek şehit düşen Hz. Hüseyin varsa, o günden bugüne Yezit’ler ve onların halklar üzerinde yarattığı Kerbela’lar yaşatıldı.

 

Yol talipleri olarak bu gerçeklikten hareketle, üzerimizdeki bu karabulutları dağıtacağız. Halkımızın etrafını kuşatan gericiliği dağıtmanın yolu, toplumsal değerlerimizin etrafında bir araya gelip birliğimizi ve beraberliğimizi daha güçlü kılarak hak ve adalet için mücadelemizi yükseltmektir.”  ifadelerini kullandı.

 

Kırmızıçiçek’in konuşmasının ardından Kureyşan Ocağı Piri Cemal Can’ın verdiği gülbengle aşure dağıtıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4670
 Dün : 15526
 Toplam : 36631523
 Ip No : 3.235.75.174