Manşet 12.4.2019 12:08:11 954 defa okundu

Dünya Şampiyonasına Doğru…

Yardımcı “17 yıldır Avrupa’da bile yapılamayan bir şampiyonayı biz Tunceli’de icra edeceğiz” VİDEOLU HABER

 

TÜRKİYE RAFTİNG FEDERASYONU BAŞKANI FİKRET YARDIMCI İLE YAPILAN SÖYLEŞİYİ İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Tunceli, bugün başlayacak ve Pazar günü madalya töreni ile sona erecek Türkiye Rafting elemelerine ev sahipliği yapıyor. Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in yoğun çabaları sonucu Munzur Nehrinde başlayan rafting coşkusu, her geçen gün artarak Dünya Şampiyonasına doğru evrilirken, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı, Tunceli EMEK’e yaptığı açıklamada, “17 senedir Avrupa’da bile yapılamayan bir şampiyonayı biz Tunceli’de icra edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Tunceli’de geçmişte en büyük tedirginlik konusu olan Munzur’a baraj yapılacak mı sorusuna dikkat çeken Yardımcı, “Şuan Munzur Vadisi’nin 36 km’lik bölümü Dünya Rafting Federasyonu’nun sportif alanı ilan edildi ve koruma altına alındı.” ifadeleriyle açıklık getirdi.

 

“Gelecekte Munzur’da Ticari Rafting Yapılacak”

Fikret Yardımcı; “Bir günde 5.000 Ticari Rafting yapılacağını hedef koyuyorum”

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı, Munzur Nehrinde yapılan rafting etkinliklerinin geldiği noktayı değerlendirdi. Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in yoğun çabalarıyla geçtiğimiz başlayan etkinliklerin geldiği noktada Dünya Rafting Şampiyonası gibi önemli bir organizasyona dönüşmesine dair değerlendirmelerini almak istediğimiz Fikret Yardımcı, şu açıklamalarda bulundu;

 “Öncelikle Tunceli EMEK Gazetesine çok teşekkür ediyorum. Her geldiğimizde bizimle röportaj yapıyorsunuz. 2013’ten beri Raftingi beraber büyüttük. Şu anda da Dünya Rafting Şampiyonasını hazırlanıyoruz. Burası çok önemli; Dünya Rafting Kupası değil, Dünya Rafting Şampiyonası. Tabii son 17 senedir Avrupa’da bile yapılamayan bir şampiyonayı biz Tunceli’de icra edeceğiz. 4 kıtadan Şili, Brezilya, Kosta Rika, Arjantin, Rusya gibi dünya devleri Tunceli’de olacak ve Munzur’dan Dünya’ya kardeşlik yayılacak. Burası Tunceli diyecek. Buranın mükemmel turizm ile spor altyapısını bütün dünyaya duyuracağız. Burada gerçekten bir spor karnavalı yaşanıyor. Şu anda 60 ilden 400 sporcu 100 teknik heyetle beraber Tunceli’deyiz. Onlarca, yüzlerce botla bugün antrenman yapılıyor. Tunceli’nin en iyi tanıtımı Munzur Vadisidir. Rafting ile inanılmaz bir büyüme sağladık. Birkaç sene önce sizin kanalınıza da röportaj vermiştik. ‘Munzur’da baraj olacak mı?’ diye sıklıkla soruluyordu. Biz hep ‘barajın yapılmamasının gereği olan alternatifi yaratırsak hiç kimse buraya baraj yapamaz’ diyorduk. Biliyorsunuz İdari Mahkeme Tunceli’de baraj yapılmaması kararı aldı. Geçen sene Türkiye Şampiyonasını burada yaptık. Şuan Munzur Vadisi’nin 36 km’lik bölümü Dünya Rafting Federasyonu’nun sportif alanı ilan edildi ve koruma altına alındı. Onun için Munzur’un yapısını kesinlikle kimse bozamaz. Biz burada bu yapıyla beraber bir Dünya Şampiyonası organize edeceğiz. Tüm ülkemiz adına buradayız. Bu şampiyonanın Tunceli’ye, Munzur’a tüm ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Tabi ki burada şehrin yöneticilerinin, Sayın Valimizin çok ilgisi, alakası var. Hep beraber çalıştık.

 

“Tunceli’den Tüm Türkiye’ye Selam Olsun”

Ben Tuncelililer adına kendilerine de çok teşekkür ediyorum. Tunceli’ye her geldiğimizde özel sporcularımızın olduğu eğitim merkezlerimizi ziyaret ettik. Orda takım kurduk. Ukrayna’da Parametik Dünya Şampiyonası’na Tunceli’den özel sporcularımızı götüreceğiz. Ukrayna’da yarıştıracağız. Bugün onları da antrenmana aldık. Yavaş yavaş geliştiriyoruz. Demek ki kaynaşmanın, dostluğun, beraberliğin, arkadaşlığın her türlüsünü burada yaşatıyoruz. Buradan bütün Türkiye’ye sesleniyoruz ve diyoruz ki ‘Munzur geleceğin cennetidir.’ Her iddia ettiğim şeyi yaptım. Fırtına’da, Antalya’da, Düzce’de, Dalaman’da yaptığımız örnekler gibi gelecekte burada bir gün 5.000 Ticari Rafting yapılacağını hedef koyuyorum ve bu hedefi uygulayacağım. Dört beş tane Rafting tesisi açılmaya başladı. Rize’den, Trabzon’dan, Ordu’dan buraya tur bağlantıları görüyorum. Tunceli’den bütün Türkiye’ye selam olsun.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9510
 Dün : 16293
 Toplam : 29682863
 Ip No : 54.85.162.213