Sürmanşet 23.5.2019 10:38:53 1226 defa okundu

Dünya Rafting Şampiyonası Toplantısı

8-13 Haziran tarihleri arasında Tunceli’de gerçekleşecek Dünya Rafting Şampiyonası’nın organizasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı’nın koordinesinde düzenlenen toplantıda, yurtdışından ilimize gelecek sporcuları en iyi şekilde ağırlamak için onlara rehber olacak öğretmen ve öğrenciler gruplara ayrıldı. Türkiye ile beraber 20 ülkenin katılacağı şampiyonada yarışacak ülkelerden kaç sporcunun katılacağı da açıklandı.

Tunceli’de dereceye girenler Fransa’da yarışmaya hak kazanacak

Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı ve Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, şampiyonaya katılacak sporcu sayılarını açıkladı.

Yardımcı; “Arnavutluk 6, Brezilya 12, Bulgaristan 15, İtalya 19, Ukrayna 4, Hindistan 8, Slovakya 10, Rusya 16, Şili 16, Sırbistan 6, Fransa 12, Kazakistan 13, Hırvatistan 5, Ermenistan 10, Gürcistan 7, İran 12, Costarika bekleniyor, Venezuela bayrak takımı, Çin bayrak takımı, Türkiye’den 60 sporcunun katılacağı rafting şampiyonasında dereceye giren takımlar 2020’de Fransa’da yapılacak olan Olimpik Şampiyona’da yarışmaya hak kazanacak.” dedi.

Yardımcı, Master bölümünde yarışacak

Yardımcı, şampiyonaya birçok ülkenin katılmak istediğini fakat federasyon onayıyla seçildikleri için 20 ülkenin katılacağını söyledi ve konuşmasını şöyle sürdürdü; “Başvuru yapan ülkelerin federasyondan onay alması gerekiyor. Gürcistan’dan, Rusya’dan ‘biz dört kişiyiz, katılmak istiyoruz’ şeklinde birçok telefon aldık. Ama federasyon, başvuruları değerlendirip onaylıyor. Öyle olmasa Tunceli dolar taşardı. İran, Türkiye, İtalya ve Ukrayna da Master bölümünde yarışacak. Ben de Türkiye’den yarışıyorum. Master bölümü dünya başkanlarının yarıştığı bir bölüm. Bunu biz kendi aramızda organize ediyoruz.” 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7131
 Dün : 18512
 Toplam : 31330483
 Ip No : 3.226.243.130