İlçe Haberleri 13.6.2018 10:29:00 1695 defa okundu

Diyarbakır'da Miting

Sizden Gelenler/Jiyan SAVAŞ

 

Onbir haziran saat beş sularında İstasyon meydanında Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Diyarbakır halkıyla bir araya geldi. Vaatleri, gençlere ve kadına yönelikti. Asgari ücretten, işsiz gençlere ve çalışamayan ev kadınlarına yönelik, çocukları için uygun kreş ortamına kadar bir çok noktaya değindi.

Vaatlerinin yanı sıra, en dikkat çeken nokta, Muharrem İnce'ye bir umut ışığı olarak bakılması ve tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için başta Hakkari'de sonra da Diyarbakır'da coşkulu sloganlar atarak seslerini duyurmaya çalışan gençleri meydanlarda görebilmekti. Mitingi gözlemleyen ve gençlerle sohbet etme fırsatı bulan biri olarak, gördüm ki bu seçimde aday olan Sayın Muharrem İnce'ye gençler -hangi partiden olursa olsunlar- bir umut olarak bakıyor. Elbette eleştiren ve sevmeyen de var. Ancak İnce'ye saygı büyük ama beklentiler daha büyük. Öyle ki, ülke de zannımca ilk defa bir Cumhurbaşkanı adayından başka bir aday için talepler ve beklentiler bu denli güçlü seslerle meydanlarda kendini duyurmayı başarıyor.

Diyarbakır kadınının tüm adaylar ve elbette Sayın İnce'den de beklentisi, işsiz veya okuyan evlatlarına yönelikti. Ancak bir de çok özel çocuklara annelik eden, çok güçlü kadınlar var. Engelsiz bir yaşamı hak eden özel evlatları için uygun şartlarda yaşam isteyen annelere de miting alanından seslenen İnce: "Kimseyi ayırmaksızın her hafta tatile bir grup olarak gidecekler, söz veriyorum" dedi. Kadın ve genç katılımının yüksek olduğu bu miting, ülkenin de Diyarbakır'ın da en fazla ihtiyaç duyduğu şeylerin; eğitim, iş olanakları, eşitlik, refah seviyesini yükseltmeye ve barışçıl hareketlerle başlatılan projelerin hemen şimdi gerçekleştirilmesidir diyebiliriz.

 

Sizden Gelenler/Jiyan SAVAŞ

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7013
 Dün : 19644
 Toplam : 26027367
 Ip No : 54.198.212.30