Spor 16.12.2021 20:51:48 2212 defa okundu

Dersimspor’a Ceza

Takımımıza para ve 2 maç seyircisiz oynama cezası

 

Amatör Futbol Disiplin Kurulu, futbol takımımız Dersimspor’a 2 maç seyircisiz oynama ve 1.500 TL para cezası verdi. Cezaya gerekçe olarak da 5 Aralık’ta ilimizde oynanan Dersimspor- Bismil 1936 GSK maçında çıkan olaylar gerekçe gösterildi.

Bu kararla önü Dersimspor - 12 Bingölspor müsabakası ile 13 Şubat 2022 tarihinde oynanacak Dersimspor - Dilege A.Ş Fırat Üniversitesi maçları seyircisiz oynanacak.

 

DERSİMSPOR’DAN TARAFTARA

Dersimspor Yönetim Kurulu tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, bu duruma ilişkin bilgi paylaşıldı ve taraftardan maçlarda bu tür durumlara mahal vermemeleri istendi.

 

“TFF’den ceza yağdı” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Geçen hafta Pazar günü kendi sahamızda Bismil 1936 Gençlik Spor ile oynanan karşılaşmada taraftarların neden olduğu saha olayları nedeniyle 2 maç seyircisiz oynama cezası verildi.

PFDK Dersimspor Kulübü hakkında; 05.12.2021 tarihinde oynanan Dersimspor - Bismil 1936 Gnç. Spor BAL müsabakasında çıkan saha olayları nedeni ile 2 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile birlikte 1500 TL PARA CEZASI kararı vermiştir.

Oynanan karşılaşmada, Dersimspor yöneticilerinin ısrarlarına rağmen istenmeyen durum gerçekleşmiştir. Şampiyonluk yolunda ne yazık ki rakiplerimiz olan Bingölspor ve Fırat Üniversitesi karşılaşmalarını seyircisiz oynayacağız.

Geçmiş haftalardaki hakem hatalarının ciddi puan kayıplarımıza neden olduğu grubumuzda, bir de taraftarımızın istenmeyen davranışları Dersimspor’umuzu zor durumda bırakmıştır.

Yönetim olarak tavrımız, düşüncemiz sahamızda oynadığımız maçlarda taraftarımızdan beklentimiz Dersim’e ve Dersimspor’a yakışır tavır sergilemeleri. Tüm taraftarlarımızın da sağduyulu olmalarını, aksi halde takımımızın başarısına gölge düşürüp yarışta sekteye uğrayacağımızı belirtmek isteriz. Çünkü; bilinçli taraftar sloganıyla hareket etmenin kulübümüze daha fazla katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.

DERSİMSPOR YÖNETİM KURULU”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9906
 Dün : 19164
 Toplam : 49803951
 Ip No : 18.232.53.185