Sürmanşet 5.11.2019 10:23:36 1096 defa okundu

Dersimspor futbolcuları “Şehri terk ediyoruz”

Dersimspor Kulübü futbolcuları bir basın açıklaması yaparak evlerine dönme kararı aldıklarını duyurdu. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Haftasonu yapılan maçı galibiyetle sonuçlandıran Dersimspor futbolcuları, Pazartesi gününe kadar yeni gelişmeler yaşanmazsa şehri terk edeceğini açıklamıştı. Futbolcular, dün akşam saatlerinde yaptıkları bir açıklamayla şehri terk edeceklerini, yönetimin resmiyette bir girişimde bulunmadığını bildirirken, teknik direktörleri ise istifa ettiklerini açıkladı.

 

“Biz üstümüze düşeni yaptık”

Dersimspor sporcuları dün yaptıkları bir basın açıklamasıyla şehri terk edeceklerini açıklarken, futbolcuların antrenörleri ise istifa ettiklerini duyurdu. Açıklamada Vali Tuncay Sonel’in öğretmenevini üç gün rezerve ettiği ve bugün süresi bittiği için dışarıda kaldıklarını bildiren futbolcular, yönetimin daha önce kaldıkları yere geri dönmesi teklifini ise, “biz kovulduğumuz yere geri dönmeyiz” diyerek reddettiklerini belirtti. Evlerine dönmek üzere otobüs biletlerini aldıklarını açıklayan futbolcularda sonra, bir açıklama da teknik direktörler yaptı. Antrenörler, istifa ettiklerini ve bugün sabah da yönetime bu istifaları sunacaklarını duyurdu.

 

“Ne tesisimiz ne de kalacak bir yerimiz var”

İşte futbolcular ve antrenörlerinin yaptığı açıklama;

Tolga Cengiz; “Geçen hafta bir basın açıklaması yaptık. Bu açıklama sonrası bazı gelişmeler yaşandı. Bu süreç üzerine Bingöl’deki maça çıkma kararı aldık. Takım galip geldi. Biz üzerimize düşen görevi yerine getirdik. Ama mevcut yönetim üzerine düşen görevi yerine getirmedi. Bize Pazartesi günü bir şeylerin değişeceğini söylediler. Fakat hiçbir şey değişmedi. Sabahtan beri dışarıdayız. Ne tesisimiz ne de kalacak bir yerimiz var. Bu nedenle, arkadaşlarla burayı terk etme kararı aldık.”

 

“Evimize dönme kararı aldık”

Rıdvan Özkan; “Kovulduğumuz tesislere geri dönmek istemiyoruz. Sabah kahvaltısı yaptık ve öğlen yemeği dahi yiyemedik. Çünkü bazı arkadaşlarımızın cebinde para yok. Bunun üzerine evlerimize dönme kararı aldık. Bir gelişme olursa bizlere haber verecekler. Bu kararımızı da bir gelişme yaşanmadığı için aldık.”

 

“Kimse bize sahip çıkmadı”

Cengiz Karaarslan; “Dersimspor Tunceli’nin namusudur. Biz o sahaya çıktığımız zaman şerefimizle ve namusumuzla oynadık. Bugüne kadar hep alın terimizle savaş verdik ama nedense, kimse bize sahip çıkmadı. Artık burada durmamızın bir anlamı yok.”

 

“Dersimspor Kulübü teknik direktörlüğünden istifa ediyorum”

İnan Günal; “Kötü süreçlerden geçiyoruz. Yaklaşık 3,5 aydır bu takımın başındayım. Buraya gelirken bir hayalim vardı. O hayalimin peşine takılarak geldim. 15 senelik profesyonel futbolculuk hayatımdan sonra antrenörlüğe başladım. Böyle bir teklif geldiğinde hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Çünkü; kendi memleketime gönül vermiş bir taraftar olarak Dersimspor’da çalışmak hayalimdi. Bu hayalimi gerçekleştirmek için geldim.  Bugün itibariyle Dersimspor Kulübü teknik direktörlüğünden istifa ediyorum.

 

Yaşanan süreç çok sıkıntılı bir süreçti. Eğer bu takım bu sıkıntılara rağmen buraya kadar geldiyse, kesinlikle teknik heyet ve futbolcuların özverisiyle oldu. Futbolcular emeklerinin ve alın terinin karşılığını alamıyordu. O konuda, Vali Bey devreye girdi. Futbolcularla yaptığı bir toplantı sonucunda Pazar günü oynayacakları maça çıkma kararı aldılar.

 

Bingöl deplasmanında futbolcularımız aslanlar gibi mücadele etti. Oradan 3,5 aydır gösterdikleri dik duruş sayesinde galibiyetle döndük. Şehre döndüğümüzde değişen bir şeyin olmaması, mevcut yönetimin hala başta olması, sadece bir basın metni hazırlayarak kongrenin olacağını bildirmesi gibi.

 

Öğretmenevi bize sadece üç gün rezerve edilmişti. Saat 11.00’da orayı boşalttık ve arkadaşlar o sürede kafede, bir köşede zaman geçirdi. Mevcut yönetim haber yollamış; Kamer Vakfı’na geçip yerleşin diye. Hiçbir futbolcum bunu kabul etmedi, ‘kovulduğumuz yere bir daha dönmeyiz’ diye tepkiler gösterdiler. Futbolcular şehri terk etme kararı aldı.

 

Bütün futbolcularım çok karakterli insanlar. İddia ediyorum BAL liginde böyle bir grup bulamazsınız. Bu takıma destek verilseydi, bu takım ligi şampiyonlukla bitirirdi. Tüm bunların yanında bu şehir bizleri yalnız bıraktı. Mevcut yönetim bu yükün altından kalkamadı. Yönetim dışarıdan gelen bağışlarla bu yükün altına girdi. Bence bu yanlış bir tezdi onlar için. Mevcut yönetim bunları bilerek girmişse, karşılığını da vermesi gerekirdi. Eğer veremeyeceklerse onurlu bir şekilde çekilmeliydiler. Fakat üzerine düşeni bugüne kadar hiç yapmadılar. Burada üzerine düşen görevi yapanlar sadece futbolcu grubudur. Dersim halkı adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. Buraya gelen futbolcuların hepsine ben kefil oldum ve şu anda onun mahcubiyetini yaşıyorum. Gerekirse kendi üzerime olan evi satar futbolcu kardeşlerimin parasını veririm.”

 

“Bu tablonun bir an evvel ve acilen değişmesi gerekiyor”

Sezai Güner; “Bugüne kadar olan süreci İnan Hocam sizlere anlattı. Fakat bu süre zarfında kötü günler geçirdik. Ama takımı belli bir yere kadar getirdik. Başkanımız Hüseyin Çelik elinden geleni fazlasıyla yaptı. Kendisi de bu süreçte, maddiyatla ilgili fazla ileri gidemeyeceğini söylemişti. Bu işi başaramamak bence kötü bir şey değil. Buraya kadar getirip bundan sonra layığını yapması en güzel davranış olacaktı. Kendisi de bir Tuncelili olarak, bu takımın bu halka ait olduğunu, önemli bir değer olduğunu bilerek davranmalı. Bu süreç ne kadar uzarsa takıma o kadar çok zarar verecektir. Bu tablonun bir an evvel ve acilen değişmesi gerekiyor. İlk adımı atması gereken de Başkan Hüseyin Çelik’tir. Yapacağına da inanıyorum. Verdiği emekler için kendi adıma teşekkür ediyorum. Bir şekilde bu kulübün yolunun açılması gerekmektedir.” 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4676
 Dün : 15526
 Toplam : 36631529
 Ip No : 3.235.75.174